25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Mart 2013 Pazar 12:20

BAKA’dan Turizm Atağı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı sürdürülebilir turizm ve bölge ağırlıklı yeni tur programlarının oluşturulması amacıyla başlattığı çalışmalarına devam ediyor.
BAKA’dan Turizm Atağı

Antalya Kongre Bürosu (ACB) ile Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) Antalya’ya getirdiği Rusya’nın kongre turizmi konusunda yayın yapan dergi, gazete ve radyo temsilcilerinden oluşan heyet, turisttik tesislerde kongre turizmi için incelemede bulundu.

Turizm değerleri ile turistik tesislerin kalitesi ve kapasitelerini çok beğendiklerini belirten Rus medya temsilcileri, hazırlayacakları program ve yazılarında ülkelerindeki firmalara kongre, toplantı ve etkinlik turizmi (MICE) için Antalya’yı önereceklerini söyledi.

Sürdürülebilir turizm ve bölge ağırlıklı yeni tur programlarının oluşturulması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde çalışmalarına devam eden BAKA, ACB ile birlikte kongre turizmi odaklı fam trip (tanıtım turu) programı gerçekleştirdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonu, Antalya Tanıtım Vakfı ile Türk Hava Yolları’nın (THY) destekleriyle gerçekleştirilen 4 günlük programda; turisttik tesislerde kongre turizmi için incelemede bulunan Rus grup, antik kentler, Kaleiçi, müze, ören yerleri gibi turizm değerlerini de yerinde gördü.

Tarihi ve doğal güzellikler ile Antalya’daki kongre merkezlerinin bilinirliliğinin artması hedeflenen programda THY’nin özel misafirleri olarak Rusya’dan İstanbul bağlantılı Antalya’ya Radio Enerji’den Başredaktör Kharıtonov Dmıtry, Radio Yumor FM’den Chirva Svetlana, Evrazia Medya Group’dan Ignatkina Maria, ‘100 Dorog’ internet portalından Pavlova Tatiana, Djmag dergisinin başredaktör Igor Merkulov, ‘Daşa’ dergisi redaktörü Myasischeva Maria, Tur Mayak enformasyon ajansından Andrey Kruzhalin ile TPPP dergisinden Hiro Alena geldi.

TESİSLERİN KONGRE MERKZELERİNE TAM NOT
Perge, Side antik kentleri, Kaleiçi ve Antalya Müzesi, Kemer Tahtalı Dağı ve Antalya Limanı Çelebi Marina’yı gezen Rus medya temsilcileri, THY Antalya Bölge Müdürlüğü, ICF Airports, ANFAŞ, Sena Tour yetkilleri ile biraraya geldi. Rusya’da kongre, toplantı ve etkinlik turizmi (MICE) alanında yayın yapan dergi, gazete ve radyo temsilcilerinden oluşan Rus heyet, Belek, Lara, Kundu, Kemer, Beldibi ve Göynük’teki turistik tesislerde incelemelerde bulundu.

Tesislerin kongre merkezlerindeki salonları ile standart, süit ile kral dairelerini gezen ve tesis yetkililerinden bilgi alan konuk heyet, yurtdışında kongre yapan Rus şirket sayısının 10 yılda hızla arttığını, ilaç firmaları sponsorluğunda gerçekleşen tıp kongrelerinin yoğunlukta olduğunu ve petrol ile doğalgaz firmalarının da yurtdışında kongre düzenlemeye başladığına dikkat çekti.

Antalya’nın kongre turizminde de marka olduğunu vurgulayan Rus medya temsilcileri, kıyı turizminde olduğu gibi, kongre turizminde de Rus turist sayısının her yıl katlanarak artacağını, Rus ekonomisinin güçlendikçe, yurtdışında kongre düzenleyen şirket ve topluluk sayısının da artacağını belirtti. Misafirperverlik ve yararlı program için teşekkür eden Rus heyet, kongre, toplantı ve etkinlik turizmi için 4 günlük inceleme gezisini tamamladı. Olumlu izlenimler edindiklerini, hazırlayacakları yazılar ve programlarda Antalya’yı önereceklerini söyleyen Rus medya temsilcileri, ülkelerine dönmek üzere THY’nin misafiri olarak Antalya’dan ayrıldı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR