21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Aralık 2011 Pazartesi 12:26

Bakan Şimşek'ten Zam Müjdesi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, öğretmenlere verilen maaşın ocaktan itibaren artacağını açıkladı
Bakan Şimşekten Zam Müjdesi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, öğretmenlerin özlük haklarını da iyileştireceklerini belirtti. Şimşek, öğretmenlere verilecek en düşük maaşın artacağını ifade etti.

"Herkesin mutlaka iyi bir eğitim alması lazım, çünkü iyi eğitim alırsak hem kendimize hem ailemize hem de çevremize ve bu güzel ülkemize daha iyi hizmetler sağlayabiliriz. Daha faydalı bir insan olabiliriz." diyen Bakan Şimşek, "O zaman Türkiye’de dünya ile daha iyi rekabet eder. Türkiye’de daha iyi eğitilmiş insanlarla birlikte bilgi yoğun, teknoloji yoğun ürünler üretir ve dünyada hak ettiği noktaya gelir. Bu gün harcadığımız her bir lira önümüzdeki 40-50 yılda bu ülkeye bir menfaat olarak bir getiri olarak geri dönecek." ifadelerini kullandı.

ARTIŞ ENFLASYONA GÖRE OLACAK

Öğretmenlere çok değer verildiğini söyleyen Şimşek sözlerinin devamında şu açıklamalarda bulundu. "Okul öncesi eğitimde okullaşma oranı 2002 yılında yüzde 11'miş, bu gün Türkiye çapında yüzde 45’leri aştı. Öğretmenlerimize de çok önem veriyoruz. En düşük öğretmen maaşı bin 600, bu miktar ocakta tekrar artacak."

“Bugün yaptığınız açıklama çerçevesinde, ocak ayındaki artış, öğretmenlere yönelik farklı bir uygulama gibi algılandı. Hükümetin öğretmenlere farklı bir çalışması mı olacak?” şeklindeki soruya şu yanıtı verdi: “Hayır. Bugün yapmış olduğum açıklama çerçevesinde enflasyon oranında bir artış olacak dedim. Öğretmenlerimizin maaşları, memurlarla yapılacak toplu görüşmeden çıkacak oran ve enflasyon farkı göz önünde bulundurularak artacak. Dolayısıyla kamuoyunda yanlış bir algılama olmaması için konuya açıklık getirmek istedim.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR