24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Şubat 2013 Pazar 13:00

Bakan Yıldırım STK'larla Görüşüyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım bir takım incelemelerde bulunmak için Isparta'ta geldi.
Bakan Yıldırım STKlarla Görüşüyor

Vali Memduh Oğuz'u makamında ziyaret ederek görüş alışverinde bulunan Bakan Yıldırım, Sivil Toplum Kuruluşları ile göreşecek.

Valili Göl Toplantı salonunda birazdan başlayacak olan toplantı STK'ların yanı sıra ilçe belediye başkanları ve kaymakamlarda katıldı.

Bakan Yıldırım, " Güller ve Göller şehrinde sizinle birlikte olmaktan mutluyum. Isparta'da yapılan ve devam eden projeler hakkında bilgi vermek için burdayım. Son 10 yıl içinde Isparta'da 51 km duble yol yaptık. 42 km'de sıcak asfalt uygulamasını gerçekleştirdik. 9 köprü ve 11 kaza noktasında iyileştirme yaptık.

Isparta'da çalışma yaptığımız toplam 19 projemiz var. Bu projelerin toplam maliyeti 600 Milyon TL. Biz bu projelerin 350 Milyon TL'lik kısmını tamamladık. Yani projelerin yarıdan fazlasını bitirdik. 282 Milyon TL'lik kısmı bizim dönemimizde gerçekleşti" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının 10 yıllık icraatları hakkında konuşan Bakan Yıldırım, "Türkiye'yi 2023'e hazırlayan bir anlayışla hizmet ediyoruz. Son 10 yılda fazla yakık ve zaman tasarrufu konusunda 14 buçuk kattrilyon tasarruf yapıldı. Türkiye bu konuda çok geç kalmış. Bölünmüş yollar konusunda 2023'e kadar planlarımızı yaptık. Türkiye için en karlı yatarım bölünmüş yol yatırımıdır. 60'lı yıllardan beri hızlı tren Türkiye'nin hayalidir. Türkiye bu hayale AK Parti iktidarıyla ulaşmıştır" dedi.

Katılımcıların sorularını yanıtlayan Bakan Yıldırım, "Bölünmüş yollar yapılırken bazı kıstaslarımız vardır bunları göz önünde bulundurarak değerlendiririz. Bunlardan biri trafik ve nüfusla ilgili kriterler ikinci ise yolun illeri birbirine bağlayıp bağlamadığı konusudur. bölünmüş yollara 10 kattrilyon para harcadık. Talep çok bütçeler sınırlı. Biz iş şekillenmeden konuşmayız. Bugüne kadar ne dediysek yaptık. Yapamayacağımız sözü vermedik" dedi.

Isparta Burdur demiryolunun neden kapatıldığı sorusuna cevap veren Bakan Yıldırım, "Artık zaman para yerine geçiyor. Burdur'a 2 saatte kim gider. Şimdi yeni düzenlemeler yapıyoruz. Yollar yıpılıyor tren setleri yenileniyor. Yeniledikçe seferler koyuyoruz. Talep artmalı bunun yolu da hizmet kalitesini artırmaktan geçiyor. Rektör Bey SDÜ kavşağında sıkıntılar olduğunu söyledi. Önemli olan sorunu çözmek. Trafik güvenliği sorununu öncelikle çözeceğiz" dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR