23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Temmuz 2011 Perşembe 14:20

BAKA’nın İkinci ‘Girişimcilik Eğitimleri’ Başladı

BAKA ile KOSGEB arasında imzalanan ‘BAKA ve KOSGEB İşbirliği ile Yapılacak Olan Girişimcilik Destek Programı Protokolü çerçevesinde ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin ikincisi, Isparta ve Burdur’da başladı.
BAKA’nın İkinci ‘Girişimcilik Eğitimleri’ Başladı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) arasında imzalanan ‘BAKA ve KOSGEB İşbirliği ile Yapılacak Olan Girişimcilik Destek Programı Protokolü çerçevesinde ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’nin ikincisi, Isparta ve Burdur’da başladı.

Yoğun talep üzerine ikincisi düzenlenen istihdamın korunması, arttırılması geliştirilmesi ve işsizliğin azaltılmasına yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilecek eğitimlere Isparta ve Burdur’dan 30’ar girişimci adayı katılıyor.

‘BAKA ve KOSGEB İşbirliği ile Yapılacak Olan Girişimcilik Destek Programı Protokolü’ çerçevesinde verilecek II. Girişimcilik Eğitimi için Burdur ve Isparta’dan 100’er başvuru gerçekleşti. Değerlendirme sonrasında başvuru sırasında yaptıkları yaş grubu, girişimcilik ve iş fikri, eğitim durumu gibi kriterler ve mülakatın ardından 30’ar kişi girişimcilik kursuna katılmaya hak kazandı.

Kursta toplam 60 saatlik eğitimi tamamlayan girişimci adayları, iş planları ile KOSGEB’e müracaat ederek, 5 bin TL’si İşletme Kuruluş Desteği, 10 bin TL’si Kuruluş Dönemi Makine, Teçhizat ve Ofis Donanım Desteği, 12 bin TL’si de İşletme Giderleri Desteği olmak üzere toplam 27 bin TL’si hibe ve 70 bini de ‘0’ faizli 2 yılı ödemesiz 4 yıl vadeli kredi desteği olmak üzere toplamda 97 bin TL’lik destekten yararlanabilecek.

BAKA ile KOSGEB arasındaki protokol, ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörü olan girişimciliğin desteklenmesi ve yaygınlaştırılması, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması, istihdamın artırılması ve yerel dinamiklere dayalı girişimciliğin desteklenmesi ana amaçlarıyla imzalanmıştı.


* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR