26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Haziran 2016 Cuma 18:34

Bakır, Dolu Afetini Sordu

Bakır, Dolu Afetini Sordu
Bakır, Dolu Afetini Sordu

CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır, Eğirdir köylerinde meydana gelen dolu afetine ilişkin Tarım Bakanı Faruk Çelik’e yönelttiği sözlü soru önergesinde “köylerimizde meydana gelen zararın karşılanması düşünülmekte midir?” dedi.

CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır, Eğirdir köylrinde meydana gelen dolu olayı ile ilgili TBMM’de söz alarak Tarım Bakanı Faruk Çelik’in yanıtlaması istemiyle sözlü soru önergesi verdi. Bakır TBMM’de yaptığı konuşmada “6 Haziran 2016 günü, Isparta’mızın Eğirdir ilçesi ve köylerinde meydana gelen şiddetli dolu sonucu başta Kırıntı köyümüz olmak üzere Yukarı Gökdere, Yuvalı ve Sipahilerdeki elma bahçelerinde ciddi zararlar meydana gelmiştir.

Kırıntı köyümüzde yağan dolu sonucu bazı araçların camları kırılmış, evlerin çatılarındaki güneş enerji panelleri ise zarar görmüştür. Yaklaşık 3 bin dekar elma bahçesinde şiddetli dolu nedeniyle milyonlarca liralık maddi zarar meydana geldiği öngörülmektedir.

Sayın Bakana sorularım şu şekildedir; Doludan zarar gören köylerimiz ile ilgili olarak bu zararın tespiti için herhangi bir çalışma yapılmış mıdır? Köylerimizde meydana gelen zararın karşılanması düşünülmekte midir?” diye sordu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR