20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Temmuz 2012 Çarşamba 10:54

Balaman ile Korkmaz Arasında Borç Polemiği Sürüyor

Belediye Eski Başkanı Hasan Balaman ile MHP Isparta Milletvekili Nevzat Korkmaz Arasında Borç Polemiği Sürüyor
Balaman ile Korkmaz Arasında Borç Polemiği Sürüyor

Geçtiğimiz günlerde MHP Isparta İl Teşkilatı ile Milletvekili Nevzat Korkmaz, partilerine mensup Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret etmiş ve burada bir konuşma yapan Korkmaz, Belediye’yi 125 milyon lira borçla devir aldıklarını ve bunun yanında“Bu borçlar yoktu” diyecek bir babayiğit çıkmadığını söylemişti.

Bu açıklamalara cevap Belediye eski Başkanı Hasan Balaman’dan geldi.
“Kafalarına taş düşse benden bilecekler” diyen Balaman mevcut belediye yönetiminin 3,5 yıldır yapmış olduğu tek icraatın “becerisizlik” olduğunu iddia etti.

Mhpli Korkmaz’ın ifade ettiği borçları ispatlamaya davet eden balaman, Nevzat korkmaza seslenerek “Elinize bir kağıt tutuşturuyorlar ezbere konuşuyorsunuz size yakışmıyor” dedi.

“Gerçekleri öğrenmek istiyorsanız belediye başkanınıza şu soruları sorun” diyen balaman, “aldığınız doğru cevaplardan sonra beni arayıp teşekkür edeceksiniz ve özür dileyeceksiniz” dedi.
İşte Balaman’ın açıklaması:

“Yerel seçimlerden buyana 3,5 yıllık zaman geçti. Bu 3,5 yıllık zaman süresince bir sürü açıklamalar yapıldı. Gerek milliyetçi hareket partisi Isparta yetkilileri tarafından, gerekse Yusuf Ziya Günaydın tarafından, Milletvekili Nevzat Korkmaz tarafından. Ben her zaman, benim aleyhimde aslı astarı olmayan açıklamalar karşısında dilimin döndüğünce, usuller çerçevesinde hep cevap vermek zorunda ve Isparta halkını bilgilendirmek zorunda kaldım. Tabi bunları ben niçin yaptım 3,5 yıldan bu zamana hep onur mücadelesi verdim hakkımda çok ciddi bir kampanya acımasız bir kampanya başlattılar iftiralar yaptılar. Belediye’nin girişine kocaman pankartlar astılar. Otel Isparta’ya şehrin muhtelif yerlerine halkı yanıltıcı , kandırıcı yönde pankartlardı. Fakat bu pankartlarda yazılı olanların Fos çıktığı hep anlaşıldı. Ve gördük bana ne kadar iftiralar atmışlarsa hepsi Belediyeye yapılan yolsuzluk operasyonunda kendilerine döndü. Meğer ki baktık ki Bizim için astıkları pankartları kendi kafalarında kurguladıkları olaylarmış. Yani kendilerin yapmayı düşündüğü eylemlermiş. Bunların hepsini teker teker gördük oralarda. Hasan Balaman’ın aklında fikrinde böyle bir şeyler olmaz. Hasan Balaman aklında tek bir şey vardır oda Isparta Sevdası’dır. Nitekim bu mevcut yönetim ve Yan kolları bir şey olduğu zaman hemen hasan balamandan bahsederler ne zaman sıkışsalar, hasan balamandan bahsederler, Gökten Allah muhafaza bir taş düşse başlarına yine Hasan Balaman’dan bilecekler.

Çünkü bu yönetimin 3,5 yıldan buyana yapmış olduğu tek icraatı var beceriksizlik, iftira atmak, halkı yanıltmak, Hasan Balaman aleyhinde kampanyalar düzenlemek. Beceriksizliklerini yapmış oldukları bu usulsüzlükleri örtbas etmek için hep gündem değiştirme gayretleri içersinde olmuşlardır.

Nitekim Nevzat korkmaz yine geçtiğimiz günlerde Isparta Belediyesinin yapmış olduğu ziyarette, çok büyük bir gaf yaptı. Bir milletvekillerine yakışmayacak bir sözdü. Efendim Isparta Belediyesinin 125 Trilyon borcu varmış. Borç yoktur diyebilecek bir babayiğit çıkmamış. Sayın Nevzat Korkmaz O Babayiğit Burada. Benim o babayiğit Ben ta ilk günden itibaren Sen 125 milyar diyorsun, Belediye Başkanı 150 Trilyon diyor öbürü 100 Trilyon diyor her neyse böyle bir borcun olmadığını belgeleri ile birlikte açıklamazsanız namertsiniz dedim. Hatta resmi yollardan dilekçeler yazdım bilgi edinme yasasına göre. Buna bile cevap veren olmadı. Bana belgeleri ile birlikte 150 Trilyon borcun olduğunu ispatlayacaksınız. Isparta halkına ispatlayacaksınız çünkü böyle bir borç yok. Hasan Balaman böyle bir borçta bırakmadı. Yusuf Ziya Günaydın borçsuz belediye devretmiş. 28 Mart 2004 tarihli Belediyenin hesaplarına baktığımız zaman Hasan Balaman’a ne kadar borçla devredildiğini görürsünüz. Benim devraldığım Isparta Belediyesi’nin 30 trilyon borcu vardı.

Sayın Nevzat Korkmaz bunları bilmen lazım. Araştıracaksın siz kaymakamlık yapmış insansınız, iki dönemdir de Milletvekilliği yapıyorsunuz. Bunları Resmi Belgelere dayandırmanız lazım. Elinize bir kağıt tutuşturuyorlar bu kağıdı ezbere okuyorsunuz sayın Nevzat Korkmaz size ben yakıştıramadım. Daha önce meclis kürsüsünde aynı söylemlerde bulundunuz. Ne oldu hepsinin fos olduğu ortaya çıktı. Sayın Korkmaz bunlar sizlere asla yakışmıyor. Sizin yapacağınız tek şey var Belediye başkanınıza söyleyeceksiniz 2004 yılının mart ayının sonunda kaç para borçla devrettiniz Sayın Hasan Balaman’a diye soracaksınız, belgelerini isteyeceksiniz Ben size söylüyorum 30 Trilyon borcun olduğunu göreceksiniz. İkincisi 2009 yılının Mart ayının sonunda kaç para borç ile devraldınız diye soracaksınız belgeleriyle birlikte ama böyle boş bir kağıdın üzerine 125 trilyona tamamlayacak yazılarla değil.

İkincisi Hasan Balaman devrederken kaç para alacakla devretmiş tamam bir kurumun borcuda olabilir alacakları da var alacakları ile isteyeceksiniz. Sayın Korkmaz bu durumu gördüğünüzde size yakışan tek şey Hasan Balaman’nı arayıp Teşekkür etmek ve özür dilemek olacaktır. Birde Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın’dan şunu da isteyeceksiniz Şuan itibari ile Sayın Günaydın Belediyenin ne kadar borcu var bunları da bir görelim diyeceksiniz. Ve orada şunu göreceksiniz Hasan Balaman’ın bırakmış olduğu borcun üzerine yaklaşık 50 Trilyon liralık daha borcun bindiğini göreceksiniz.

Bunları ama hep belgeleri ile göreceksiniz. Birde Mensubu bulunduğu Ak Parti Hükümetinin Belediyelere yönelik rahatlatma, ferahlatma yapılandırmadan dolayı kaç paralık bir indirimin uygulandığını göreceksiniz. Bunları ödemiş gibi göstermeyeceksiniz. Buda Ak Parti iktidarının yapmış olduğu il ikramdır diyeceksiniz. Sayın Korkmaz yine bunları yaparken biraz gerçekçi biraz objektif olmanız lazım. Yine soracaksınız Sayın Günaydın siz çalışmayan bir belediyeye sadece asfalt döküyorum diyen bir belediyeye milyarlarca liralık araç gereç aldınız. İş makinası parkı aldınız. Ya sizin bu iş makinası alma sevdanız aşkınız nerden geliyor. Hem belediye borçlu diyorsunuz. Bir sürü iş makinası alıyorsunuz diye soracaksınız. Onun cevabını da aldığınız zaman beni yine arıyacaksınız ama ben size söyleyeyim çünkü 1 lirası belediye kasasından çıkmadı. İller bankasından borçlanılarak alındı. Tabiri yerinde ise Isparta’nın geleceği ipotek altında. Sayın Kormaz yine belediye başkanına soracaksınız. Diyeceksiniz ki 3,5 yıldan bu yana Belediye Başkanısınız, Belediye’nin kasasından Davraz vergi dairesine Kaç Para Ödediniz ?

Bakınız bunu da gördüğünüz duyduğunuz zaman şok olacaksınız. Çünkü hiç para yatırılmadı. Hepsi iller bankasından gelen kaynaktan kesildi. Benim Belediye Başkanlığı yaptığım Dönemimdede kesiliyordu, daha önceki belediye başkanlarının dönemindede kesiliyordu değişen bir şey yok ki. Ama sayın belediye başkanınız hergün çıkıp, şu kadar lira borç ödedim, bu kadar lira borç ödedim diyor. Bunların belgelerini teker teker isteyeceksiniz. Eğer siz bunları açıklamazsanız, bunların hepsinin belgeleri bende var. Bugün itibariyle Isparta Belediyesi’nin kaç para borcunun olduğu dahi belgeleri bende var. Bunları çıkar, kamuoyuna açıklarım. Ama burada bu görev size ya da belediye başkanınıza düşüyor. Yapmayın artık, ben de belediye başkanlığı yaptım. Artık, Isparta halkına hizmet edin. Bırakın, onun bunun dedikodusunu yapmayı, Hasan Balaman’la uğraşmayı. Hasan Balaman, Isparta’da dimdik duruyor.”

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR