21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Haziran 2013 Çarşamba 16:50

Başbakan Toplumu Kamplaştırmıştır

Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gençay, Başbakan Erdoğan’ın toplumu kaplaşmaya sürüklediğini ileri sürerek “Ya bendensin yada karşımdasın tavrı doğru değil” dedi.
Başbakan Toplumu Kamplaştırmıştır

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kazlıçeşme Mitingindeki konuşmasını eleştiren Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gençay, “Yazıklar olsun, on yıllık iktidarında faiz lobilerine 600 milyar dolar ödeme yapıp da, bu gün faiz lobisinden şikayet edenlere. Yazıklar olsun, IMF’ye borcumuz bitti diyerek ülkenin borcunun bittiği havasını oluşturarak milleti yanıltıp, 10 yıllık iktidarında ülkenin borcunu 217 milyar dolardan 600 milyar dolara çıkaranlara. Yazıklar olsun, Irkçı Emperyalizmin istek ve arzularına uygun olarak, Türkiye’nin hava ve deniz limanlarını Amerikan ve diğer işgal askerlerine kullandırtanlara, Irak’ta Müslümanın katline sebebiyet vermek suretiyle ortak olanlara. Yazıklar olsun, Yine Irak’ta Müslüman Kadınların namusunu, iffetini kirleten alçaklara sözüm ona cesur ve yürekli sıfatı atfederek dua edenlere. Yazıklar olsun İsrail ve Amerikan’nın isteği ve arzusu doğrultusunda hareket edip, Suriye’de uzun yıllar sürecek kardeş kavgasına sebebiyet verenlere. Yazıklar olsun, sırf İsrail istemiyor diye toplanan yardımları, çaresiz, mağdur yardıma muhtaç Gazze Halkına ve temsilcilerine gerektiği şekilde ulaştırmayıp, bu paraları bankada faize yatıranlara. Yazıklar olsun Avrupa’nın peşine takılıp, hatta Avrupa birliği Bakanlığı kurup, sonra Avrupa’dan şikayet edenlere. Yazıklar olsun, Yazıklar olsun, Yazıklar olsun” dedi.

TOPLUMU KUTUPLAŞTIRDI
Gençay, “Maalesef Başbakan, bu tavrıyla toplumu kamplaştırarak siyasi rant elde etmeye çalışıyor. Bu tavır aklı selim tavrı değildir. Bu tavır sukûnet tavrı değildir. Bu tavır devlet adamı tavrı değildir. Bu tavır olayları sürdürme gayretinin ve rant hesabının ifadesidir. Milli iradeye saygı meydanları doldurmakla değil, az konuşup çok iş yapmakla olur” ifadelerini kullandı.

BİZİM GEÇMİŞİMİZİ EN İYİ O BİLİR
İl Başkanı Gençay, “Saadet Partisi olarak bizler başından beri iktidar ve Muhalefeti akl-ı selim olmaya çağırdığımızı belirtmek isteriz ki; inatlaşma, kamplaşma, kimseye fayda sağlamaz dedik, Anarşiden adalet doğmaz. Haksızlıklarla mücadele vurarak, kırarak yapılmaz, dedik. Çevremizin yangın yerine döndüğü, Suriye’deki ateşin kapımıza dayandığı bir ortamda ihtiyacımız olan şey, kamplaşmak, kutuplaşmak değil birbirimizi anlamaya çalışmaktır. İktidarın “Güç bende istediğimi yaparım demesi ne kadar yanlışsa marjinal gurupların ortalığı savaş alanına dönüştürmesi de o kadar yanlıştır. Yine Başbakan Kazlıçeşme mitinginde Saadet Partisi Mitinge destek vermediği için “Yazıklar olsun” diyerek Saadet Partilileri suçluyor. Oysa bizim geçmişimizi en iyi Sayın Erdoğan bilir. Biz dört partisi kapatıldığı halde tek bir taş atmayanlarız. Biz birilerinin gönlünü hoş etmek için değil, millete hizmet etmek için ve Allah’ın rızasını kazanmak için siyaset yapanlarız. Hayra motor şerre fren olmayı temel ilke sayanlarız. Milli görüşçüler bunda önce oldukları gibi bundan sonra da milletimizi kamplaştıracak, toplumda nifak oluşturacak hiçbir adımın içinde olmayacaktır. Yaklaşık 1 ay önce sakin geçen siyaset aniden bir yerden basılan düğmeyle birlikte hareketlendi taksim gezi parkıyla başlayan gösteriler hem Türkiye’de bazı illerde ve dünyanın çeşitli ülkelerinde başladı. Ülke insanları günlerce tedirgin bir vaziyette olayları seyretti. Bir çok insan zarar gördü. Netice ne oldu. Sadece milletimiz kamplara ayrıldı. Zaten her seçim öncesi böyle olaylar dikkatten kaçmıyor” dedi.

NEREDE MİLLİYETÇİ MHP
NEREDE HALKÇI CHP
Açıklamasında CHP ve MHP’yi de hedef alan Gençay, “Nerede milliyetçi MHP, nerede halçı CHP. Bu konuda hiçbir açıklama dahi yapmadılar. İktidar ise hemen mitingler düzenleyerek düşmüş olduğu oy oranını artırma gayreti içine girişti. Faiz lobisine çatarak kamuoyunda puan toplamaya çalıştı. 11 yıldır Faiz lobisi bu milleti bankalara ESİR- KÖLE ediyorken nerelerdi. Esnaf, köylü, Emekli, Memur, İşçi banka kapılarından medet umuyorken o zaman neden sahip çıkmadınız. Ayrıca 11 yıldır faiz lobisine ödenen 619 milyar (katrilyon) ülkenin borcunu sıfırlardı ama onları dünyanın en sağlam bankaları diyerek övdünüz. AB Parlementosuna çatarak milleti ikna etmeye çalışıyorsunuz. Ama konuşulan başka yapılan başka” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR