25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Kasım 2011 Perşembe 13:13

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Isparta'da

Süleyman Demirel Üniversitesi 2011-2012 Akademik Yılı Açılış Töreni için Isparta’ya gelen Başbakan yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç’ı Ispata Valisi Memduh Oğuz ve beraberindekiler havaalanında karşıladı.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Ispartada

Süleyman Demirel Üniversitesi 2011-2012 Akademik Yılı Açılış Töreni için Isparta’ya gelen Başbakan yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç’ı Ispata Valisi Memduh Oğuz ve beraberindekiler havaalanında karşıladı.

Valilik binası önünde yapılan karşılama AK Parti Millet vekili Recep Özel, Vali Yardımcıları, Daire Müdürleri ve Eğirdir Belediye Başkanı Osman Nuri Özmerel hazır bulundu.
Törenin ardından Valiliğe gelen Arınç, Valilik Özel defterini imzaladı.
Daha sonra Valilik makamına geçen Arınç, Vali Memduh Oğuz ve SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu ile bir süre sohbet etti.

Basın mensublarına açılama yapan Arınç şunları söyledi; ‘ Sayın Vali Bey’in, Sayın SDÜ Rektörünün davetini kırmayarak bu yıl SDÜ’nün açılış törenine geldim. Davet edilmem benim için şereftir. Isparta tarihi ve kültürel yapısı ile yaşanabilir iller arasında üst sıralarda olan bir şehrdir. Bugün SDÜ’de 50.000 den fazla öğrenci bulunmaktadır. SDÜ Türkiye’nin en değerli ünüversitelerinden biridir.’ bedi.

Bir basın mensubunun kuruluşundan beri gerek açılışlarda ve gerekse mezuniyet törenlerine gelen Süleyman Demirel’in neden gelmediği sorusu üzerine Arınç şu cevabı verdi: “ Sayın Demirel’in mutlaka bir mazareti vardır, onun için gelemedi. Sayın Demirel Türkiye ve Dünya çapında bir devlet adamıdır. Sayın Demirel’e saygılarımı iletirim.” Dedi.

Başbakan yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç Valilik ziyaretinin ardında beraberindekiler ile SDÜ Kültür Merkezine giderek ilk defa 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in gelmediği 2011 – 2012 Akademik yılı açılış törenine katıldı ve ilk dersi verdi.

Ayrıca Süleyman Demirel’in gelmeyişi ile ilgili çeşitli spekülesyonlar üzerine açıklama yapan SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu, “Kendisine 1 Kasım’da bizzat evine giderek açılış davetiyesini verdim, hatta doğum gününü de beraber kutladık. Gelemeyişinin mutlaka bir mazereti vardır” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 7 yorum yapıldı.
    YAZARLAR