20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Kasım 2013 Salı 14:44

Başbakan’la İskandinav Ülkelerine Gidiyorlar

ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın programı kapsamında 5-9 Kasım 2013 tarihleri arasında Finlandiya, İsveç ve Polonya ülkelerine yapılacak ziyarete katılacaklarını belirtti.
Başbakan’la  İskandinav Ülkelerine Gidiyorlar

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun davetlisi olarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilecek olan İskandinav ülkeleri ziyaretine katılacak.

ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın programı kapsamında 5-9 Kasım 2013 tarihleri arasında Finlandiya, İsveç ve Polonya ülkelerine yapılacak ziyarete katılacaklarını belirtti.

ITSO Başkanı Başdeğirmen, geziye Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar ile birlikte katılacaklarını belirterek, 5 gün sürecek temaslarda Başbakan Erdoğan’a Isparta ile ilgili önemli raporlar sunmaya hazırlandıklarını bildirdi.

Finlandiya, İsveç ve Polonya'nın oda ve borsalarının temsilcilerinin yanı sıra üst kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri ile de bir araya gelme fırsatı elde edeceklerini belirten Başdeğirmen, “ Ülkeler arasındaki ticaret hacminin nasıl yükseltilebileceği konusunda görüş alışverişinde bulunacağız.

Gittiğimiz ülkelerdeki işadamları ile birebir Isparta’nın ticaretinin sanayisinin geliştirilmesi için de görüşmeler gerçekleştireceğiz 5 gün sürecek temaslarında ekonomi ön planda olacak. Üç ülkeyle de ‘İş Konseyi’ toplantılarının yapılması planlanıyor.

İsveç ve Finlandiya’da bilişim, telekom, güvenlik, çevre ve enerji, Polonya’da ise inşaat, tarım, makine sanayi, tekstil, gıda, turizm, mücevherat konuları hakkında görüşmeler gerçekleştirilecek" diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR