21 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Ocak 2019 Pazartesi 15:00

Başdeğirmen ITSO’yu Ziyaret Etti

Başdeğirmen ITSO’yu Ziyaret Etti
Başdeğirmen ITSO’yu Ziyaret Etti

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, işadamlarına projelerini anlattı.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ömer Parlak ve parti yöneticileri ile Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. ITSO Başkan Vekili Mustafa Tutar, Meclis Başkanı Osman Şahlan ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette AK Parti Belediye Başkan Adayı Başdeğirmen, projelerini paylaştı, işadamlarına önemli mesajlar verdi. ITSO Başkan Vekili Tutar da işadamları adına yapılan çalışmalarda Belediye ile istişare içinde olmak istediklerini belirterek şöyle devam etti:

“Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, kurulduğu günden bu yana birçok siyasetçiyi misafir etmiştir. Siyaset, vatandaşların demokrasiyi kullandığı ve özümsediği tek alandır. Siyaset topluma hizmet etmenin en önemli alanıdır. Siyaset aracılığıyla ulaşılan hizmet makamına ancak partiler ile gidilebilmektedir. 31 Mart yerel seçimlerine yaklaşılırken her partiden, her görüşten adayımızı Ticaret ve Sanayi Odamızda ağırlıyoruz. Belediye Başkan Adaylarımız ve diğer adaylarımız burada kendisini ifade etme fırsatı buluyor. Biz de bundan onur ve mutluluk duyuyoruz. Isparta Ticaret ve Sanayi Odamız, partiler üstü bir kurumdur. Kapımız her parti temsilcisine ve her görüşe açıktır.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak yerel yönetimlerden beklentilerimiz var. Yeni dönemde Isparta’nın kent planlamasının yapılarak ticari bölgelerin belirlenmesini arzu ediyoruz. Belediyenin de ekonomiye entegre olmasını istiyoruz. Isparta’ya yatırım yapmak isteyen pek çok üyemiz ve dışarıdan gelen yatırımcılar arzu edilen büyüklükte ve bölgede arazi bulamamakta. Yatırımlarda kolaylık sağlanması, çözüm odaklı bir yönetim anlayışı sergilenmesini talep ediyoruz. Belediyemiz bünyesinde iş dünyamız için, yatırımcılarımız için ‘iş takip bürosu’ kurulmalı, iş dünyamızın doğrudan bir muhatabı olmalıdır. Belediye’de imar, çap, ruhsat işi olan üyelerimiz bir yatırımcı olarak değerlendirilmelidir. Bu nedenle iş ve işlemlerde yatırımın geciktirilmemesine yönelik bir yaklaşım ortaya konmalıdır.
Isparta, pomza konusunda önemli bir potansiyele sahiptir. Isparta Belediyesi öncülüğünde bimsblok üretimi özel sektöre de açılmalıdır. Ticari kooperatifçilik yöntemiyle halkımızı bu işe ortak edilmelidir. Beklentilerimiz yalnızca sanayi ve ticaretin arttırılmasına yönelik değil. Isparta’da yaşam alanlarının iyileştirilmesine yönelik kentsel dönüşüm, kentsel tasarım, sokak sağlıklaştırılması gibi uygulamaların başlatılmasını istiyoruz. Böylece yapı sektörümüz iş imkanı bulacak, bu hareketlilikten yüzlerce sektör faydalanacaktır.

Sayın Başdeğirmen’in özel sektörün sorunlarına hakim olduğunu biliyoruz, kendisinin seçilmesi durumunda özel sektör ve iş dünyasına olan yakınlığı sayesinde iş dünyasının bundan sonraki süreçte sorunlarının daha hızlı çözüleceğini düşünüyoruz. Bizler de Isparta Ticaret ve Sanayi Odası olarak özellikle iş dünyasını ilgilendiren konularda Belediye ile çok daha fazla istişare durumunda olunması taraftarıyız. İş dünyasını ilgilendiren kararlar alınırken Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ile yapılacak olan istişarenin herkes için olumlu sonuçlar doğuracağını düşünüyoruz. 31 Mart yerel seçimlerinin memleketimiz için, halkımız için, iş dünyası için hayırlara vesile olmasını diler, Sayın Şükrü Başdeğirmen’e başarılar dileriz.

AK Parti Belediye Başkan Adayı Başdeğirmen de konuşmasında iş dünyası ile her zaman istişare içinde çalışacaklarını belirterek şunları söyledi: “15 yıl görev yaptığımı Ticaret ve Sanayi Odası’na başka bir konumla geldim. Sizlerle 15 yıldır ITSO’nun bayrağı altında çok güzel hizmetler yaptık, güzel yatırımlara öncülük ettik. Şehrimizin eğitim, kültür, sosyal spor ve turizm alanında gelişmesi adına yapılması gereken her alanında işbirliği yaptık. Buradaki görevlerimizin bize kattığı tecrübeler ve başarılardan sonra Isparta halkımıza daha çok hizmet edebilmek için kendimize yeni bir yol seçtik ve sizlerin karşısına AK Partimizin Belediye Başkan adayı olarak çıktık. Bu güne kadar Ticaret ve Sanayi Odamızın bünyesinde yaptığımız hizmetlerin dışında dışarıdan gelen hizmetlere de öncülük ettik. Yatırımcılarımızın beklentilerine cevap verebilmek için odamızın yapabileceğinden daha fazlasına yapmaya özen gösterdik. Isparta’daki sanayinin önünü açmaya çalıştık. Ispartamız bir tarım şehri, biz tarım şehri olarak Isparta’nın sanayileşmesinde neler olması gerektiğini bilerek o yönde ilerlemeye çalıştık. Turizm anlamında memleketimizin çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu biliyoruz. Ürettiğimiz ürünleri meyveleri tanıttık ve ihracatını artırmaya yönelik işler yaptık. Ispartamızda Ticaret ve Sanayi Odamız en önemli sivil toplum örgütlerinden biridir. Türkiye’de söz sahibidir, dünyada da söz sahibidir. Ben şahsım olarak Odalar ve Borsalar Birliğini ve Odamızı temsilen Dünyada ve Ülkemizde işadamlarını temsilen yöneticilik görevlerinde bulundum. Bu görevleri artık sizlere devrettik ve Ispartamıza daha fazlasını yapacağınızdan eminiz. Bizde belediye Başkanı olarak görev aldığımızda Ticaret ve Sanayi Odası ile Belediye İşbirliğinde yapılabilecek çok daha fazla iş olduğunu biliyoruz.. Artık önünüze hiçbir engel gelmeden belediye ile birlikte işbirliği içerisinde hizmet edeceğiz. Yatırım yapana, istihdam sağlayana çok büyük önem verip ilimizin ekonomisini güçlendirmek için çaba harcayacağız. İstihdamı artırmak çok önemli. Ticaret ve Sanayi Odamız ile belediyemiz işbirliğinde çalışmalar olursa istihdamın artacağını düşünüyoruz. Milletvekillerimiz Valimiz, esnaf odalarımız, işadamı derneklerimiz, kamu kurumlarımızla ilimizi çok daha iyiye götüreceğiz. Artık aynı masaya oturup sorunları ve çözümlerini konuşacağız. Eğer bizler uyumlu olarak çalışırsak çok daha iyi olacak ve şehrimizi daha ileriye götüreceğiz. Üzerimize düşen ne varsa bunu yapmak için göreve talibiz. Ispartamıza ve ülkemize hizmet etmek için elimizden gelenin fazlasını yapmak istediğinizi biliyoruz. Ben ve çalışma arkadaşlarım her zaman sizlerin emrinizde olacağız. Sizlerle çok fazla mesai paylaştık. Bundan sonra çok daha fazla beraber çalışacağız. Hepimizin amacı şehrimizi daha da ileriye götürmek o anlamda üzerimize düşen ne varsa yapmaya talibiz. Organize Sanayimizi daha da geliştirmeye çalışmak için her türlü işbirliğine hazırız. Bunların dışında ilimiz için çok daha iyi işler yapacağız. “

Ardından işadamlarının sorularını yanıtlayan AK Parti Belediye Başkan Adayı Başdeğirmen’in ziyareti karşılıklı sohbet ve görüş alışverişi ile sona erdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR