20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Temmuz 2016 Cumartesi 15:04

Basın Açıklaması

TÜRKİYE – TÜRK DÜNYASI YÖRÜK TÜRKMEN BİRLİĞİ'NDEN BASIN AÇIKLAMASI
Basın Açıklaması

TÜRKİYE – TÜRK DÜNYASI YÖRÜK TÜRKMEN BİRLİĞİ

Türkiye Cumhuriyeti; Devleti ve Milleti ile bir büyük badire atlattı.Ülkemizin yönetimine el koyma girişimi, milletimizin iradesine ve devletimizin dirayetine yenik düştü.Bu girişim; bu coğrafya da etkili bir güç olan Türk Milletinin yükselişinin engellenmesine dönük bir girişimdir.Demokrasiye olan inancımız ve sahip çıkmamız; ülkemizin ve milletimizin üzerinde kötü emelleri olan tüm oyun kurucuların oyunlarını bozdu.

Yaşanan bu menfur kalkışmanın sonuçları ne kadar kötü olsa da; milletimizin milli birlik ve beraberliğinin hızlı ve etkili ortaya koyduğu cevabi duruş o kadar büyük ve haysiyetli oldu.Siyasi ve coğrafi ayırım gözetmeksizin bu duruşu sergileyen Türk Milletini oluşturan bütün katmanlara müteşekkiriz.

Bu duruş, Türk Milletinin demokrasiyi özümsemesinin dünyaya ilanı; bundan sonraki benzer şer girişimlerin başarısızlığının da teminatıdır.Tüm zorlukları aşma ve bütün düşmanlıkları yok etme gücüne sahip Türk Milletinin asli unsuru olan biz Yörük Türkmenler; bu tehdidi bertaraf ederken de aynı duruşu sergilemek için öncülük etmeye bir an bile tereddüt etmedik.

Birlik beraberliği hedef koyduk ve o öngörü ile yürüdük.Türk Silahlı Kuvvetleri özgürlüğümüzün teminatıdır. İçine sızdırılırmış hainler haricinde vatanına, milletine ecdadına ve bayrağına asla ihanet etmez.İçindeki kandırılmış ve kullanılmış bir kesimin yaptığı bu menfur olay, vatansever Mehmetçiğimizin saygınlığına gölge düşüremez.Peygamber ocağımıza güvenimizi, itimadımızı ve saygımızı koruyarak sahiplenmemizi sürdürüyoruz.Kalkışmanın milletimize yönelik olduğunu erken fark ederek gerçeği gören Mehmetçiğimizi de kutluyor ve alınlarından öpüyoruz.

Biz Yörük Türkmenler bu vatanı kurana, kurtarana ve savunana minnet borcumuzun bilinci içinde haykırıyoruz ki;Hiçbir güç millet iradesinin üzerinde değildir.

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR