20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Ağustos 2012 Perşembe 12:27

Başkan Günaydın'dan Şok Çıkış: YAZIKLAR OLSUN!

İktidar ile muhalefet arasındaki eski özel idare binasının bulunduğu alana yapılması hedeflenen otelle ilgili tartışmalar sürüyor.
Başkan Günaydından Şok Çıkış: YAZIKLAR OLSUN!

İl Özel idaresinin emsal artışı teklifine bugüne kadar karar vermeyin Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile meclisi büyük bir yanlışın içerisinde olmakla suçlayan AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Günaydın kendi yakınlarına ve partililerine her türlü imar uygulamasına izin veriyor. Ama Ispartalının öz malına izin vermiyor” ifadelerini kullanmıştı.

Milletvekili Bilgiç’in bu açıklamalarına Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’dan cevap gecikmedi.

Kendisinin yakınlarına veya partililerine imarda kolaylık sağladığı yönündeki iddiayı değerlendiren Başkan Günaydın, “Bir Milletvekili açıklama yapıyor. Ayıptır, bilgisizce yapılan bir açıklamadır. Dana önce de bu milletvekili böyle bilgisizce konuşmuştu. Ancak ben ona gereken cevabı vermiştim. Şimdi ailemi, yakınlarımı ve çevremi de karıştırmış. Yok imarda yolsuzluk yapılıyor anlamında bir şeyler söylemiş. Bana madde madde, isim isim söyle. Kime imarda kolaylık sağlamışım. Getir de öyle konuş. İftira atma. Yalan söylemek hele hele Ramazan’da günahtır. Kur’an-ı Kerimde de ayetler vardır yalan konuşanla ilgili. Günahtır. Ayıptır ya bir milletvekiline yakışıyor mu böyle konuşmalar. Nedir bu telaş? Nelin telaşı içerisindesin? Bir şey mi kaybedeceksin?” dedi. 

“DEMAGOJİ YAPMASINLAR”

Bölge Hastanesine engel olmadığını belirten Günaydın, “Sümer Halı arazisi üzerine yapılması hedeflenen Bölge Hastanesiyle ilgili de konuştu Milletvekili. Benim orayı engellemeye çalıştığımı söyledi. Şimdi de aynısını özel idare binasında yaptığımı söylüyor. Ben Bölge Hastanesinin geçmesi için meclis üyelerimle birlikte büyük çaba sarf ettik. Belediye’nin bin 100 metre kare yeri vardı orayı devrettik. İsteseydik 40 yıl orada onlara engel olurduk. Ama yapmadık. Niye birileri çıkıp işte engelci oluyor diye demagoji yapmasınlar diye. Yani işlerini demagoji yapmasınlar diye jet hızıyla bitirdim. Daha ne istiyorlar. İftira atmasın bir leke atmak için. Yazıklar olsun o milletvekiline” diye konuştu.

“SIRASI SANA MI DÜŞTÜ?”

Eski özel idaresinin bulunduğu alana yapılacak olan otelle ilgili mülk sahiplerinin konuşması gerektiğine dikkat çeken Yusuf Ziya Günaydın, “Milletvekili hem mülk sahibi değil, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri değil, Vali değil, İl Genel Meclisi Başkanı değil, İl Genel Meclisi Üyesi değil niye burayla ilgili konuşuyor ki. Sana mı sıra düştü. Sen meclis üyesi misin? Bana yanlış yaptı diyor. Ben devletime karşı hiçbir zaman bir yanlış hareketin içerisinde olmadım. Bugüne kadar vergi ödenmeyen yerde devletime vergi ödeyen bir belediye haline geldik. Devletine vergi ödeyen bir insan devletine engel olur mu? Var mı böyle bir mantık. Onun için milletvekili unvanını ve koltuğunun onurunu düşünsün. Çalışan bir belediye başkanına iftira atmaya kalmasın” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR