22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
09 Mart 2016 Çarşamba 14:15

Başkan Öyle Bir Sitem Etti Ki!

Seneye Ben Yokum...
Başkan Öyle Bir Sitem Etti Ki!

Isparta Sportif Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Barış Gümüş, Play­Off’a kalamadıkları için çok üzgün olduğunu belirterek, “Bu takımı Isparta Valisi Vahdettin Özkan ayakta tutmuştur. Isparta Belediyesi bize 3 haftadır araba vermedi. 3 haftadır paramla Sertur’la araç tuttum. Bu ayıp Isparta’ya yeter. SDÜ, Kamu Kurum Kuruluşları araç vermedi. Böyle bir şey olmaz!” diye sitem etti.

Türkiye Erkekler Voleybol 2. Ligi A Grubu’nda mücadele eden Isparta Sportif Gençlik ve Spor Kulübü’nde, Play­Off’a kalamamanın üzüntüsü yaşanıyor. Büyük umutlarla girdikleri sezonda 1.Lig yolunda Play­Off’lara kalamayan kırmızı­ siyahlılarda Kulüp Başkanı Barış Gümüş, Akdeniz muhabirine açıklamalarda bulundu. Akdeniz muhabirinin, “Bu yıl başarısız olundu? Play­Off’lara gidilemedi? Önümüzdeki yıl başkanlığa devam edecek misiniz?” sorusuna Kulüp Başkanı Barış Gümüş, cevap verirken de sitem de etti.

“BÜTÇE 600 BİN TL’Yİ BULUYOR”
Gümüş, takımı ayakta Isparta Valisi Vahdettin Özkan’ın tuttuğunu belirterek, şu sitem dolu açıklamaları yaptı: “Evet maalesef Play­Off kalamadık. Sezon başında çok gereksiz puanlar kaybettik. Pasör sorununu daha önce çözmüş olsaydık bu hallere gelinmezdi. 2. yarıda takviyeler yaptık ama olmadı. Harcanan 400 bin TL. 200 bin TL daha ödeme yapılacak. Yani yaklaşık 600 bin TL’yi buluyor. Vali Bey’le konuştum. Takımı Valiliğe teslim edeceğim. Ben bu işlerle uğraşamam. Gece gündüz koşturup mücadele ettik. Ben prestij mi elde ediyorum? Bana Isparta Valisi rica etmiş, bu takımın başında olacaksın dediler geldim.

“SUCU BAŞIMIYIM BEN!”
Sporun içinde olan bir adam değilim ki. Ben bir şehri temsilen Vali Bey’in ricasıyla bu takımın ihtiyaçlarını gidermeye çalıştım. Geliyoruz tribünden küfür ediyorlar. Su istiyorlar. Sucu başı mıyım ben! Bana ne senin suyundan! Dışarıya çıkıyoruz laf ediyorlar. Oraya gelip oturuyoruz, ‘Bak geldi, gelmezdi’ diye laf ediyorlar. Duyuyorum, ne gereği var. Ne konuşuyorsun bana yaa. İsteyen varsa gelsin. Herkese söylüyorum çok meraklısı varsa buyursunlar gelsinler. Milletin bir kuruş parasını ödemezler, herkese kepaze ederler. Ya
bizim bu takımın başarısız olması aslında temelli değil. Bu takım sıfırdan kuruldu. Geçen sene bu işi bitirmeliydi.

“BU AYIP ISPARTA’YA YETER”
Bir kere Vali Bey’in dışında hiç kimse yardım etmedi. Vali Bey’in ricasıyla AKFEN, Ticaret Odası ve Sanayi Odası 3’er lira 5 lira destek verdiler. Büyük paralardan bahsetmiyorum. Gerekli desteği göremedik. Net yani. Bu takımı Isparta Valisi Vahdettin Özkan ayakta tutmuştur. Isparta Belediyesi bize 3 haftadır araba vermedi. 3 haftadır paramla Sertur’la araç tuttum. Bu ayıp Isparta’ya yeter. SDÜ, Kamu Kurum Kuruluşları araç vermedi. Böyle bir şey olmaz. Bu takım benim takımın değil ki. Kaldı ki sen şu takımlara bak bakalım kimler var? Kurum ve belediye takımları var. Karşında PTT, TOFAŞ, Afyon Belediye var. Nasıl yapacağız ya bu işi? Valiliğin de gücü yetmez. Belediyeler spora destek olabiliyor. Ellerinde kanun var. Bunu belediyenin müdürü de söylüyor.

“ISPARTA’DA BU İŞİ YAPMAK İSTEYEN
HERKESE BAYRAĞI TESLİM EDEBİLİRİZ“
Ben başkanlığı düşünmüyorum. Isparta’da herhangi bir kuruluş olabilir, belediye, şahıs olabilir.Isparta’da bu işi yapmak isteyen herkese bayrağı teslim edebiliriz.”

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR