21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Ocak 2013 Çarşamba 09:27

Bekir Bozdağ'a Cevap Verdi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın Isparta ziyareti sırasında CHP’yi ırkçılıkla suçlamasına CHP İl Başkanı Vedat Şenol’dan tepki geldi. Şenol, “Suçlarını kapatmak için, ırkçılık suçlaması yaptı” dedi. Şenol AK Parti’yi terör yanlısı olmakla da suçladı.
Bekir Bozdağa Cevap Verdi

CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın Isparta ziyaretinde kentin sorunları ve çözümleri ile ilgili gerçekçi hiçbir konuya değinmediğini ileri sürdü.

ISPARTALININ SABRI TAŞTI
Başkan Şenol, “Hükümet yetkililerinin “Isparta, Süleyman Demirel döneminde aldıkları ile yetinsin” lafını, Isparta halkı üzülerek konuşmaktadır. Hükümetin Isparta ile ilgili icraatlarına bakıldığında bu lafın gerçekten doğru olduğu görülmektedir. Çünkü son 10 yılda Isparta’ya ne bir devlet yatırımı nede teşvik sıralamasından dolayı özel sektör yatırımı gelmemiştir.Tam tersine şehrimizden çok fazla yatırımcı ve fabrika dışarıya gitmiştir. En son,söz verildiği halde 2023 yılına sarkıtılan Dereboğazı yolu Isparta halkının sabrını taşırmıştır” dedi.

BEKİR BOZDAĞ EKSİK KAPTMAK İÇİN CHP’Yİ HEDEF ALDI
Şenol yaptığı yazılı açıklamada “Bütün bu eksikliklerini, Isparta’ya geldiklerinde CHP’yi ırkçılıkla suçlayarak kapatmaya çalışmaktadırlar. Bekir Bozdağ’ın halkımıza yönelik bu kandırmaca davranışını kınıyoruz. CHP; ırk, dil, din, renk ve cinsiyet ayrımcılığına karşı çıkar.Tüm insanların eşit yaşam haklarına sahip olması gerektiğini savunur. CHP; Teröre şiddetle karşı çıkar. Çünkü terörün insanlık suçu, ülkemizi ve toplumu bölmeye yönelik eylem olduğunu bilir.Teröre karşı mücadelenin yok edilinceye kadar kesintisiz sürdürülmesi gerektiğini söylüyoruz.Irkcığın her türlüsüne karşıyız. Gündemde olan Kürt ırkçılığına da karşı olmayı görev biliriz. Bu Kürt halkına karşı olmak değildir.Yaşamsal olarak Türk ve Kürt halkı eşit yaşam haklarına sahiptir” dedi.

GÜNAH YIKMA ÇABASI
Hükümetin Habur, Oslo ve İmralı’da terör örgütü ile barış görüşmelerinin günahını başkalarına yıkma çabasında olduğunu iddia eden CHP İl Başkanı Vedat Şenol, “ AKP Hükümeti Habur’da, Oslo’da ve İmralı’da terör örgütü ile yaptığı barış görüşmelerinin günahını başkalarına yıkma çabasındadır” ifadelerini kullandı.

TERÖR ÖRGÜTÜYLE GÖRÜŞÜLEBİLİR AMA…
Terör örgütünün silah bırakması için halka açık olarak bazı görüşmelerin yapılabileceğini de kaydeden Şenol, “CHP olarak terörle barış görüşmesi yapılmaması gerektiğini söylüyoruz. Ancak terör örgütünün silah bırakması, örgütü dağıtması ve suçluların adalet önüne çıkarılması koşulu ile halka açık olarak bazı görüşmeler yapılabilir” yorumunu yaptı.

AKP TERÖR YANLISI
AK Parti hükümetini emperyalist işbirlikçisi, ırkçı ve terör yanlısı olmakla suçlayan CHP Isparta İl Başkanı Vedat Şenol, “İcraatlarından görülüyor ki Irkçı, terör yanlısı, ayrımcı, ülke bütünlüğüne sahip çıkmayan emperyalistlerin işbirlikçiliğini yapan AKP Hükümetidir. Amerika ve Siyonist İsrail’in bölgesel çıkarları için Küreciğe Radar istasyonu ve Patriot füzeleri yerleştiren yine hükümettir. Artık mızrak çuvala sığmamaktadır.Isparta halkı bütün bunları bilmektedir ve bu hükümeti ilk seçimlerde sandığa gömecektir” şeklinde konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR