21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22 Ağustos 2017 Salı 22:45

Belediye, 66 Taşınmazı Satıyor

Belediye, 66 Taşınmazı Satıyor
Belediye, 66 Taşınmazı Satıyor

Olağanüstü toplanan Belediye Meclisi, mülkiyeti Belediyeye ait olan ve içinde işyeri, müstakil ticari alan, konut ve arsaların bulunduğu toplam 66 taşınmazın satılması için Encümen’e yetki veren İmar Komisyonu raporunu oy çokluğu ile kabul etti. Rapora, Ak Partili üyeler ‘red’ oyu kullandı. 

 

Ağustos ayı olağan toplantılarını 11 Ağustos 2017 tarihinde tamamlayan Isparta Belediye Meclisi, dün olağanüstü toplandı. Toplantıda; Toplantıda, belediyeye ait olan arsa ve benzeri bazı taşınmazların satışı ile asfalt konusunda Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a yetki verilmesi konusu olmak üzere iki ayrı konu karara bağlandı. 

Belediyesi Meclis salonunda saat 11.00’de başlayan ve Belediye ve Meclis Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın başkanlık ettiği toplantıya MHP’li Meclis üyeleri ile Ak Partili üyeler katıldı. 

BELEDİYE’NİN 66 

TAŞINMAZI SATILACAK 

Gündemin birinci maddesinde bulunan ve mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazların satışı konusunda Belediye Meclisinin MHP’li üyesi ve İmar Komisyonu Başkanı Süleyman Gülboy, Komisyonu tarafından hazırlanan raporu meclis üyelerine okudu. Söz konusu raporda; “Belediyemize ait müstakil ticari, konut ve arsaların, işyerlerinin ve gayrimenkullerin komisyonumuzca yapılan değerlendirme sonucunda tabloda ada parselleri, cinsi ve imar durumları belirtilen gayrimenkullerin piyasa araştırması yapılarak, satışı veya kat karşılığı anlaşmasının yapılması için 5393 sayılı belediye kanunu 18. Maddesi (e) bendine göre Encümene yetki verilmesi uygun bulunmuştur” denildi. Söz konusu komisyon raporundun ekinde, mülkiyeti belediyeye ait olan toplam 66 taşınmaz yer aldı. 

AK PARTİLİ KOMİSYON ÜYELERİ ŞERH 

KOYDU, RAPOR OYLAMASINDA RED VERDİLER  

İmar Komisyonunun Ak Partili Üyesi Mehmet Ören, söz konusu satışlara Ak Parti olarak karşı olduklarını belirterek, komisyon raporuna diğer komisyon üyesi arkadaşı Hasan Ünlü ile birlikte şerh koyduklarını söyledi. İmar Komisyonun oylanması sırasında ise MHP’liler evet oyu kullanırken, Ak Partili üyeler red oyu kullandı. Ancak, rapor ‘Oy çokluğu’ ile meclisten geçti. 

YETKİ ENCÜMEN’DE 

Söz konusu gündem maddesi ile ilgili görüş ve önerilerin konuşulmasının ardından gündem maddesi onaya sunuldu ve oy çokluğu ile söz konusu gayrimenkullerin satışı konusunda Belediye Encümen’ine yetki verildi. Bu konudaki çalışmaları Encümen yürütecek. 

 
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR