18 Ocak 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Mart 2017 Perşembe 08:59

Belediye İhaleyi Onayladı, KİK'e Gönderdi

Belediye İhaleyi Onayladı, KİK'e Gönderdi
Belediye İhaleyi Onayladı, KİKe Gönderdi

Çünür Mahallesine yapılması planlanan yeni otogar ve yaşam merkezi projesinin 6 Mart’ta yapılan ihalesini Isparta Belediyesi onayladı. Onaylanan ihale sonucu Kamu İhale Kurumunun onayına sunuldu.   

Isparta Belediyesi’nin büyük projelerinden bir tanesi yeni otogar ve yaşam merkezi. Mevcut şehirlerarası otogarın günümüz şartlarına yetersiz gelmesi nedeniyle Çünür Mahallesine yapılmak istenen yeni otogar ve yaşam merkezi projesinin ihalesi 6 Mart Pazartesi günü gerçekleştirildi. Belediye Encümen Salonunda yapılan ihaleye 5 firma katılmıştı. İhalede yaklaşık maliyeti 96 milyon 548 bin lira olan proje için en düşük teklifi Atlas İnşaat verdi. Firma otogarı 89 milyon 993 bin liraya yapmak için teklif vermişti.

İhalenin ardından Isparta Belediyesi gerekli incelemeleri yaparak, ihaleyi onayladı. Sonuç Kamu İhale Kurumuna gönderildi. Şayet kamu ihale kurumu da ihaleyi onaylarsa yeni otogar ve yaşam merkezi projesi için ilk kazma vurulacak. İhalenin onaylanmasının ardından belediyenin söz konusu firmaya yer teslimi yapması bekleniyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR