20 Eylül 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Mayıs 2019 Salı 09:04

Belediye İkinci Mahalle Evi İhalesine Çıkıyor

Belediye İkinci Mahalle Evi İhalesine Çıkıyor
Belediye İkinci Mahalle  Evi İhalesine Çıkıyor

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’nün seçim öncesi açıkladığı projelerden bir diğeri daha hayata geçiyor. İlki geçtiğimiz hafta yapılan Mahalle Evi projesi ihalesinin ikincisi de 18 Haziran tarihinde ihaleye çıkıyor.

Yalvaç Belediyesi’nden alınan bilgiye göre, ilk etapta Sofular ve Bağlar Mahallelerine yapılması planlanan evlerden Bağlar Mahallesi’ne yapılacak olan Mahalle Evi ihale edilirken, ikinci yapılacak Sofular Mahalle Evi de 18 Haziran’da ihale edilmiş olacak.

Tek katlı ve 397 metrekare oturum alanına sahip Mahalle Evi’nin ihale sürecinin tamamlanıp yer teslimi yapılmasının ardından 120 gün içinde teslimi öngörülüyor.

Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü, mahalle kültür ve geleneğinin yaşatılması amacıyla üretilen projeye önem verdiğini belirterek, “Mahalle kültürü ve geleneklerimizi Mahalle Evleriyle yaşatacağız. İlçemiz, değerlerine bağlılık ve geleneklerini yaşatma konusunda ülkemizin en hassas kentlerinden birisidir. Bu değerlerin yaşamasına, yaşatılmasına ve gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlamak için Mahalle Evleri yapıyoruz. Yapımı tamamlandıktan sonra mahalle sakinlerimizin hizmetine sunulacak olan evlerde mahalle sakinleri birçok ihtiyacını karşılayabilecek. İlk olarak Sofular ve Bağlar Mahallelerine yapılacak olan Mahalle Evleri ilerleyen zamanlarda diğer mahallelerimize de yapılacaktır.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR