24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
15 Ekim 2010 Cuma 14:28

Belediye İle Mütahit ITKM İçin Anlaştı

Isparta’nın Büyük Projesinde mutlu sona doğru..
Belediye İle Mütahit ITKM İçin Anlaştı

Isparta’nın en büyük projesi olan ticaret ve kültür merkezi projesi 3 belediye başkanı dönemi geçirdi.Bu proje Mehmet aybatılı,hasan balaman ve günaydın dönemlerinde çeşitli zamanlarda mahkemelil oldu ve nihayet Yusuf ziya günaydın bu projeyi sonuca ulaştırdı.Isparta haklıda derin bir nefes aldı.

Isparta’nın en büyük projesi olan eski adı ile Çarşamba pazarı yeni adı Isparta ticaret kültür merkezi inşatında sona gelindi.

Bugün Isparta belediye başkanı Yusuf ziya escort günaydın mütahit Kadıahmetoğulları firması temsilcisi ile Hilmi ünal ile yaptığı basın toplantısında başkan günaydın özetle şunları söylemiştir.

Isparta kamuoyunun uzun süredir gündemde bulunan Isparta ticaret kültür merkezi inşatı ile ilgili yapılan çalışmalarda mutlu sona ulaşılmış ve sonuçta yüklenici firma ile ek sözleşme imzalanmıştır.

Buna göre;
1.Yüklenici firma’nın talep etmiş olduğu proje tadilatına onay verilmiş bunun sonucunda yükleniciye ait olan toplam 2653 m2 ‘den oluşan 43 adet iş yeri Isparta belediyesine kazandırılmıştır.

2.Yüklenici firmaya inşatın tamamlanabilmesi için 1 yıl ek süre verilmiştir.

3.İnşaat alan içinde bulunan trafo binalarının kaldırılması ile ilgili gerekli meclis kararı alınmış olup buna ilişkin tüm masraflar yüklenici firma tarafından karşılanacaktır.

4.Yapılan proje tadilat sonucunda yükleniciye ait olan toplam m2’de hiçbir artış olmamıştır.

Bu sorunun çözüm sürecinde bize sabırla anlayış gösteren halkımıza çözüme gerekli katkı ve destekde bulunan yüklenici kadıahmetoğulları firmasına teşekkür ederim dedi.

Kadıahmetoğulları firması adına konuşan Hilmi ünal ise biz ısparta’nın kazanmasını istiyoruz.Bu proje ısparta’nın şimdiye kadar yapılan en büyük projelerden birisidir.Çok süreçler geçirdik.Halkımız sabır etti ama sayın belediye başkanımızın günaydın’In sayesinde sona yaklaştık.1 Yıl içerisinde bu inşatı tamamlayıp halkımıza sunacağız.İnşaat’ın ortalama olarak 100 trilyon’Un üzerinde maliyeti olacağını tahmin etmekteyiz dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR