24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Temmuz 2011 Salı 23:53

Belediye’den Akkent’e Müthiş Proje

Pazar günü Akkent Mahalle Muhtarı tarafından düzenlenen mahallenin sorunları ile ilgili toplantıda Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın müthiş bir proje ortaya koydu
Belediye’den Akkent’e Müthiş Proje

Pazar günü Akkent Mahalle Muhtarı tarafından düzenlenen mahallenin sorunları ile ilgili toplantıda Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın müthiş bir proje ortaya koydu.

Mahallenin bir tepe üzerine yapılması nedeni ile tepedeki binalar ile zemindeki binalar arasındaki kot farkı nedeniyle iniş çıkışlarda sıkıntı yaşanıyor. Tepenin zirvesinde bulunan cami ve alışveriş merkezine çıkmakta güçlük çeken yaşlılar kendileri için bir çözüm istediler. Ayrıca mahalleli yeni kurulan mahallelerinin sorunlarını aktarabilmek için Pazar günü saat 18.00’de Vali Memduh Oğuz, Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ın da aralarında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarla bir araya geldi. Açık alanda yapılan toplantıda ayrıca okul öğrencileri folklor gösterisinde bulundu.


Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, “ programa katılmadan önce mahalle muhtarımız ile birlikte mahallenizde dolaştık. Sorunların başında mahallenin dik bir yamaç üzerine yapılmasından dolayı sosyal donatı alanlarına yada ibadethanelere ve okullara geliş gidişlerde sorunların yaşandığını gördüm.

 

 Yaşlılarımızın, engellilerimizin ve öğrencilerimizin okul ve diğer merkezlere rahatlıkla gelip gitmeleri için bir proje hazırladım. Tepenin eteklerinden zirveye ulaşacak bir asansör kuracağız. Bu asansörün birkaç yerinde bağlantısı olacak. Bu bağlantılar sayesinde vatandaşlarımız evlerine ve sosyal donatı alanlarına rahatlıkla ulaşabilecekler. Ayrıca mahallenize seyir terası oluşturacağız.

 

 Şehir merkezine bakan kısmında güzel bir alanınız var. Bu alanda çocuk parkları ve dinlenme alanları, kamelyalar kuracağız. Ayrıca ağaçlandırma ile Isparta’nın en güzel seyir terası haline getireceğiz. Mahallemizde bulunan boş arazileri de ağaçlandırma çalışmalarımız sürüyor. Bu ağaçlandırma içerisinde ıhlamur ve çeviz ağaçları dikeceğiz. Hem mahallemize ayrı bir görüntü verecek, hem de meyvesinden yararlanma fırsatı sağlamış olacak. İmkanlarımız el verirse ve inşasını yapabileceğimiz bir alan bulabilirsek birde sosyal tesis inşa edeceğiz” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR