20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Mart 2015 Cumartesi 12:50

Ben de Muzdaribim

Ben de Muzdaribim
Ben de Muzdaribim

Belediye Meclis kararıyla evsel atıkların ücreti bundan böyle su faturalarına yansıyacak. Ancak son iki aydır bu şekilde su faturasıyla karşılaşan vatandaşlar isyan etti. Su kullanımın dışında 7.05+KDV ücret ödeyen vatandaşlar bu durumdan olukça rahatsız. Başkan Günaydın, “ Kanunu uygulamak zorundayız. Bundan ben de muzdaribim. En alt fiyat uygulanıyor” dedi

Faturalara yansıtılan evsel atık ücretlerinin müfettişlerin kendilerini uyarmasıyla hayata geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, ‘’Onlar bizi ikaz ettiler. Atık su parasını almak zorundasınız dediler. Bu konuda kanun çıktı. Mecbur olmasa onu da almayacağız. Ocak ayına kadar da almadık. Vatandaşlarımızı üzmeyi istemeyiz. O ücretlerde ben de mustaribim. Arkadaşları uyardım. Rakamlarda bize düşen yetki varsa en alt bazını alın dedim. Tekrar uyaracağım’’ dedi.

BU ÜCRET BAKANLIK KARARI GEREĞİ ZORUNLU VE HER AY GELECEK Öte yandan sudan sorumlu Başkan Yardımcısı Akif Aslan da ‘’7,05 TL evsel katı atık ücreti var. Bu ücret Bakanlığın 1 Ocak 2015 itibariyle uygulama zorunluluğu getirdiği bir şey. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çöp hizmeti ücretini vatandaştan alacaksınız diyor. Daha önce bu çıkmıştı ancak Isparta Belediyesi uygulamamıştı. Şimdi Bakanlık zorunlu tuttu. Bu her ay uygulanacak. Yani Bakanlık çöp ihalesini kaça verdiyseniz onu belirtilen orana böleceksiniz ve abonelere uygulayacaksınız diyor. Bunu yaptığımızda da 7,05 TL+KDV çıkıyor. Biz de bunu mecburen uygulamak zorunda kaldık’’ diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 11 yorum yapıldı.
    YAZARLAR