23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Mart 2013 Cumartesi 08:30

‘Benim Gözümden’ Adlı AB Projesi Start Aldı

SDÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı programında okuyan 5 öğrencinin hazırladığı ‘BENİM GÖZÜMDEN’ adlı Avrupa Birliği Gençlik Projesi start aldı.
‘Benim Gözümden’ Adlı AB Projesi Start Aldı

Süleyman Demirel Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı programında okuyan 5 öğrencinin hazırladığı ‘BENİM GÖZÜMDEN’ adlı Avrupa Birliği Gençlik Projesi start aldı.

Proje koçluğunu Yrd. Doç. Dr. Nedret Çağlar, yasal sorumluluğunu ise öğrenci Gülseren Özübal’ın üstlendiği 4.950 Avro bedelli proje, 28 Haziran’da sona erecek.

AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca onaylanan proje kapsamında, SDÜ’de eğitim gören 10 öğrenciye fotoğrafçılık ve kameramanlık eğitimi verilecek. Doğa ve çevre konusunda farkındalık oluşturmak için hazırlanan proje ile aynı zamanda öğrencilerin takım çalışması yapmalarındaki becerilerinin artırılması amaçlanıyor.

Proje koçu Yrd. Doç. Dr. Nedret Çağlar yönetimindeki uzman eğitmenlerle birlikte SDÜ’lü 10 öğrenciye 15 hafta süreyle fotoğrafçılık ve kameramanlık eğitimi verilecek. Her hafta Cuma günleri düzenlenecek eğitimlerin 5 haftalık bölümü teorik, 10 haftalık bölümü ise uygulamalı eğitim ve etkinliklerden oluşuyor.

Teorik eğitimlerini Radyo ve Televizyon Programcılığına ait stüdyoda görecek olan öğrenciler, daha sonra Gölcük Tabiat Parkı, Eğirdir Akpınar ve Yazılı Kanyonda fotoğraf ve kamera çekimi yapacaklar. Öğrenciler tarafından çekilen görüntü ve fotoğraflar eğitmenler tarafından analiz edilerek değerlendirilecek. Projenin sonunda ise yapılan çekimler sergilenecek.

Tamamı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından finanse edilen projeye katılan öğrencilerin teknik ekipman, ulaşım ve tüm ihtiyaçları bedelsiz olarak karşılanacak.

Proje koçu Yrd. Doç. Dr. Nedret Çağlar, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon programcılığı öğrencilerinden oluşan bir ekiple bu projenin hayata geçirildiğini belirterek, tamamı ücretsiz olan eğitim ve etkinliklerin katılımcılar için bir fırsat olduğunu söyledi.

Bu tip çalışmaların, öğrencilerin kendilerine olan özgüvenlerini artırdığını ve organizasyon yeteneklerini geliştirdiğini ifade eden Çağlar, projemize destek veren Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı yetkililerine teşekkür etti.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR