25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Eylül 2013 Pazartesi 13:15

Benzinin En Pahalı Satıldığı İl

Son akaryakıt zamlarının ardından Türkiye genelinde en pahalı benzin Van'da, en ucuz benzin ise Kocaeli'nde satılıyor.
Benzinin En Pahalı Satıldığı İl

Türkiye'de en pahalı benzin Van'da, en ucuz benzin ise Tüpraş'ın en büyük rafinerisinin bulunduğu şehir olan Kocaeli'nde satılıyor. Nakil ücretinin düşük olması,Kocaeli'nin diğer şehirlere göre daha ucuz benzin tüketmesine yol açarken, en Uzak Şehir olan Van'da ise benzine nakil ücreti biniyor.

EN PAHALI BENZİN Van'DA
Türkiye'nin en pahalı benzininin satıldığı Van merkezde 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 5,20 lira. Şehirde, 97 oktan benzin 5,22, mazot 4,63, otogaz ise 2,78 liradan satışa sunuluyor.

"BİZİM İÇİN FARK ETMİYOR"
Benzin zammına alıştıklarını söyleyen Vanlı vatandaşlar ise duruma tepkili. Vanlı sürücüler ayda bir-iki kez benzine zam geldiğine dikkat çekiyor. Umut Demir isimli vatandaş, "Bizim için fark etmiyor, yarın öbür gün arabayı satarız, minibüslere bineriz." derken Sefer Geveri de artık milletin arabaları bırakıp bisikletlerle dolaşacağını söylüyor. Geveri, dünyada en pahalı benzinin Türkiye'de, Türkiye'de ise en pahalı benzinin Van'da olduğunu belirtti.

NAKİL ÜCRETİ DE EKLENİYOR
En pahalı benzin Van'da satılırken en ucuz benzin ise Tüpraş'ın en büyük rafinerisinin bulunduğu şehir olan Kocaeli'nde satılıyor. Nakil ücretinin düşük olması, Kocaeli'nin diğer şehirlere göre daha ucuz benzini tüketmesine yol açarken, en Uzak Şehir olanVan'da ise benzine nakil ücreti ekleniyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR