23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Şubat 2012 Perşembe 20:36

Beşiktaş Yönetimi İstifa Etti!

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, 26 Şubat'ta yapılacak olağan mali kongrenin ardından geçerli olmak üzere toplu halde istifa kararı aldı
Beşiktaş Yönetimi İstifa Etti!

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, 26 Şubat'ta yapılacak olağan mali kongrenin ardından geçerli olmak üzere toplu halde istifa kararı aldı

Beşiktaş yönetiminin istifası, 26 Şubat'ta yapılacak mali kongre sonrası geçerli olacak. Buna göre, 31 Ocak 2010 tarihinde göreve gelen başkan Yıldırım Demirören ve yönetim kurul üyelerinin, 26 Şubat'taki Mali ve İdari Olağan Genel Kurul'un ardından bugün verdikleri istifaları geçerli sayılacak.

YENİ BAŞKANIN GÖREV SÜRESİ

25 Mart’taki seçimde göreve gelecek yeni yönetimin görev süresi 1 yıl 9 ay olacak. Beşiktaş tüzüğünün 26. maddesinde ‘Başkan ve Yönetim Kurulu, Seçimli Genel Kurul tarafından 3 yıl için seçilir’ ibaresi yer alıyor. Bu durum normal şartlar için geçerli bir süredir. Siyah Beyazlı kulüpte son seçim 31 Ocak 2010 tarihinde yapılmış ve Yıldırım Demirören 2013 Ocak ayına kadar başkanlık koltuğunda oturma hakkına sahip olmuştu. Ancak 25 Mart’taki seçimin olağan üstü olması bu durumun değişmesine neden olacak. Tüzükteki konu ile ilgili maddede olağanüstü seçimli genel kurul tarihi, olağan seçimli kongreye 1 yıldan az süre kala alınırsa, olağan seçimin tarihi 1 yıl ertelenir deniyor.

Bu madde nedeniyle 2013 Ocak ayındaki seçime 1 yıldan az kaldığı için olağan seçimli kongre tarihi 1 yıl ertelenecek ve 2014 Ocak ayında yapılacak. 25 Mart’ta göreve gelecek yeni başkan ve yönetim kurulu da 1 yıl 9 ay için seçilmiş olacak.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR