22 Eylül 2017 Cuma

Hasan Hüseyin AKAGÜNDÜZ / Ajans32

Bilenleri İstemiyorum...

22 Eylül 2015 Salı 12:19

Bu nasıl bir söz diye yüklenmeyin hemen, yaşanmışlığım var. Seçim sathı mahalline girdiğimiz bugünlerde yerli aday-ithal aday vb tartışmaları erken başladı. İnsanların tercihleridir, siyasi partilerin de takdiridir. Neyi tartışırlar bilmem! Yapabiliyorsanız seçtirmezsiniz, olur-biter.

Benim kızgınlığım; aday olan birinin hemen ilk açıklamasında kullandığı söz: SORUNLARINIZI BİLİYORUM, ÇÖZMEK İÇİN GELİYORUM. ISPARTAYI TANIYORUM!

Burada takılıyorum işte. Peki; ben niye seni tanımıyorum? Sen zaten vekilsin, madem sorunlarımızı biliyorsun, niye çözme girişiminde dahi bulunmadın?

Bu ifadeleri daha önceki yaşamışlığıma bağlı kalarak sarf ediyorum. 1990’lı yıllarda Milli Eğitim lojmanlarında ikamet ediyordum ve mahalle bakkalı Muhtarlığa adaylığını koydu, destekledik-kazandı. Eee, Muhtarlık işimiz olduğunda Muhtar elimizin altında idi. Zaman geçti, yeni seçimler geldi. Bizim muhtar yeniden aday! Resimlerini bastırmış, arabalarımızın arkasına asmamızı rica etti, astık. Şehiriçinde dolaşırken reklamını da yapıyorduk böylece. Ankarada İletişim Fakültesinde öğrenim görmekte olan büyük oğlum KEMAL o tarihlerde bizi ziyarete gelmişti. Arabalarımızın arkasındaki muhtarın propaganda amaçlı resimlerini görünce bir güldü, bir güldü SORMAYIN!

‘’Ne var bu kadar gülecek? diye kızdım kendisine… Gülme krizi geçince yüzümüze baktı (2 kişiydik ama birimiz halâ devlet memuru olduğu için adını yazamıyorum)

-YAHU BABA,BU ADAM ZATEN MUHTAR DEĞİL Mİ ŞU ANDA? Evet.. _SORUNLARI BİLİYORUM,ÇÖZMEK İÇİN GELİYORUM YAZMIŞ.. Baktık, Evet… _YAHU BABA YAPMAYIN,MADEM SORUNLARI BİLİYOR,NİYE ÇÖZMEMİŞ BU ADAM?

İkimizde donduk-kaldık ve bastık kahkahayı. Oğlum haklı, adam bizimle resmen dalga geçmiş. Hemen söktük arabalarımızdan o kağıtları ve oyumuzu da ona vermedik yeniden.-ama çok utandık-

Ne dersiniz? Böyle bir yaşanmışlığınız var mı? Böyle söylemler karşısında siz ne hissediyorsunuz? Böyle şeyler sormak aklınızdan geçiyor mu? Niye bizimle birlikte oturup-sorunları tespit edecek yada hazırlanmış sorun dosyalarının peşine düşeceğini beyan eden adaylar gelmez ki karşımıza? Neden aday olanlar her şeyi bilir konumuna geçiverirler ki?

MÜTEVAZI aday ve ISPARTA TUTKUNU MİLLETVEKİLİ istiyorum ben. Ya siz?

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR