19 Ocak 2022 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Ekim 2010 Cumartesi 17:45

Bilgiç, Partililerle Görüştü Destek İstedi

Yargıda rüşvet soruşturmasında telefon dinlemelerine takıldığı iddiasıyla gündeme gelen Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç bugün Isparta'da partilileriyle buluştu.
Bilgiç, Partililerle Görüştü Destek İstedi

Kendisine gelen hemşerisine yardımcı olmaktan başka bir şey yapmadığını savunan Bilgiç, “Ne yapsaydım, kapıdan mı kovsaydım?” dedi.

Aralarında İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş'ın da bulunduğu 9 kişinin tutuklandığı ‘Yargıda rüşvet’ operasyonu kapsamında çete lideri olarak suçlanan avukat Necdet Okçu dinlenirken Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç'le yaptığı konuşma da tespit edildi.

Bilgiç'in cinayet nedeniyle müebbet hapse çarptırılan bir tanıdığının Yargıtay’a gelen dosyası için yardım istediği Okçu'nun dosyanın bozulması karşılığında dağıtılacak para istemesine karşılık, “Tamam, oldu, peki” dediği iddia edilmişti.

Bilgiç, partisinin İl Danışma Meclisi toplantısına katılmak için geldiği Isparta’da çoğunluğu Şarkikaraağaç’tan gelen yaklaşık 200 kişiye hitap eden Bilgiç, iddialar hakkında kendisinin ve partisinin yıpratılmaya çalışıldığını söyledi.

Bir hemşerisinin mağduriyetini anlatarak, kendisinden yardım istediğini öne süren Bilgiç, “Bu kişi kardeşinin cinayet meselesiyle ilgili olarak bunun ağır tahrik altında işlendiğini, ama mahkemenin bunu gözönüne almadığını, bu konuda kendisine yardımcı olmamızı istemiştir. Ne yapsaydım, kapıdan mı kovsaydım” diye konuştu.

Milletvekili olarak hiçbir şekilde yargıya müdahalesinin söz konusu olamayacağını kaydeden Bilgiç, sadece tanıdığı avukat olan Necdet Okçu'ya yönlendirdiğini söyledi.

PARTİLİLERDEN DESTEK
Bilgiç’e destek vermek için Şarkikaraağaç’tan gelen hemşerileri de Özel İdare’nin bahçesinde basın açıklaması yaptı. Partililer adına konuşan Ak Parti Şarkikaraağaç İlçe Başkanı Derviş Açar, “Bizler kesinlikle vekilimizin böyle bir yanlış yapacağına inanmıyoruz” dedi. Partililer, Bilgiç’e destek amaçlı topladıkları 1000 imzayı genel merkeze göndereceklerini de söyledi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR