25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Aralık 2012 Cuma 20:20

Bilgiç: 'Yol Yapılacak Neyin Eylemi Yapılıyor?'

Dereboğazı yolu ile ilgili olarak yarın yapılacak eylem öncesi Ak Parti Milletvekili S. Sadi Bilgiç'ten açıklama geldi.
Bilgiç: Yol Yapılacak Neyin Eylemi Yapılıyor?

Dereboğazı yolunun duble yol yapılması tartışmalarının devamı olarak yarın Isparta Kent Konseyinin organizesi ile yapılacak olan “kazma – kürek” eylemine AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’ten eleştiri geldi.

Bilgiç, yolun yapılacağını, çalışmalara 2014 yılında başlanacağını belirterek, bu konuda kamuoyuna daha önceden bilgi verilmesine, açıklama yapılmasına rağmen Kent Konseyinin bu eyleminin iyi niyetli olmadığını söyledi.

Bilgiç, Kent Konseylerinin görevinin eylem yapmak olmadığını belirterek kendisi ile görüşen arkadaşımıza şunları söyledi:”Dereboğazı yolunun duble yol olması için çalışmalara 2014 yılında başlanacağını, Isparta – Burdur dağ yolunun 2013 yılı programına duble yol olarak alındığını açıkladık.

Buna rağmen neden böyle bir eylem yapılır? Bu ini niyet gösterisinden uzak siyasi bir harekettir. Milletvekili arkadaşımız Recep Özel’in açıklamaları bu yolun yapılacağını, konunun siyasi malzeme yapılmamasına yönelik açıklamalardır. Recep beyde Dereboğazı için her türlü girişimi yapmıştır, yapmaya devam etmektedir.

Hal böyle iken neyin eylemi yapılıyor? Kent Konseyinin başkanı Sayın Mahmut Bülbül bey, Kent Konseyini bir siyasi partinin arka bahçesi gibi çalıştırmamalı. Aklı selim davranmalı, şehir sorunlarını eylemlerle değil, siyasetle değil, mantıkla, iletişim ile çözmeli. Bu yapılan siyasi bir çalışmadır, şovdur.

Biz Ispartamız için Ankara’da mücadele ediyoruz ve Isparta hizmetlerini alıyor.
Kent Konseyi ile ilgili “siyasi” eleştirileri de haklılık kazanmaktadır. Kent Konseyi asli görevlerini yapmalıdır.

Bu tür eylemler ne şehrimize, ne insanımıza hiçbir şey kazandırmaz. Tam tersine siyaseti ön plana çıkarır, insanlarımız arasındaki siyasi kamplaşmayı hızlandırır. Konsey Başkanının tarafsız olması, her partiye eşit durması ve kendisini taraf olacak, eleştirileri haklı kılacak etkinlik ve eylemlerden kaçınması gerekir.

Ispartalı rahat olsun, siyasi malzeme için gündeme getirilen konulara aldanmasın. Dereboğazı yolu ile ilgili kararlar verilmiştir, kamuoyuna açıklanmıştır. 2014 yılında Dereboğazının duble yol çalışmalar başlayacaktır.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR