26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Ekim 2012 Perşembe 09:59

Bina Bulunması İçin Destek Bekliyorlar

Yalvaç'a yapılması planlanan Bölge Cezaeviyle ilgili somut hiç bir gelişme olmazken başka bir adli kurumun ilçeye kazandırılması için çabaların sürdüğü öğrenildi.
Bina Bulunması İçin Destek Bekliyorlar

Eski Milletvekili Haydar Kemal Kurt zamanında DPT yatırım programına alınan ve 38 milyon TL'lik bir yatırım gerektiren Yalvaç Bölge Cezaevi için ufukta görünen iyi bir işaret yok. Yalvaç'a kazandırılmaya çalışılan Açık Ceza İnfaz Kurumu'nun da önemli bir kaynak yaratacak yatırım olduğu belirtilerek konuyla ilgili binanın bulunması için destek isteniyor.

Mevcut cezaevinin hemen yakınında bulunan ve Halk Eğitim Merkezi tarafından oldukça küçük bir kısmı kullanılan binanın bu yatırım için kullanılabileceği kaydediliyor.

Açık ceza infaz kurumları, hükümlülerin iyileştirilmelerinde, çalıştırılmaları ve meslek edindirilmelerine öncelik verilen, firara karşı engelleri ve dış güvenlik görevlisi bulunmayan, güvenlik bakımından kurum personelinin gözetim ve denetimi ile yetinilen erkek, kadın ve genç hükümlüler için düzenlenmiş ceza infaz kurumları olarak tanımlanıyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR