16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Kasım 2010 Pazartesi 17:02

Bir annenin akıl almaz kaderi

12 yıl önce Isparta’daki şenlikten dönen Burdurlu Alpkaya ailesinin 5 yaşındaki oğlu Şeref kazada öldü.
Bir annenin akıl almaz kaderi

12 yıl önce Isparta’daki şenlikten dönen Burdurlu Alpkaya ailesinin 5 yaşındaki oğlu Şeref kazada öldü. Anakadın Alpkaya’nın o kazadan bir yıl sonra dünyaya gelen kızı Kardelen de diş tedavisi için gittiği Isparta’dan dönerken babası, amcası ve bir yakınıyla kazada can verdi.

12 yıl önce Isparta yolunda kazada kaybettiği oğlunun acısını yaşayan Anakadın Alpkaya, 3 gün önce yine Isparta yolundameydana gelen kazada acının katmerlisini yaşadı. Kazada eşi Halil’i, kızı Kardelen’i, kayınbiraderini ve bir yakınını kaybeden Anakadın Alpkaya “Bu acıya dayanamıyorum. Keşke ben ölseydim” dedi. Burdur’un Çavdır İlçesi’nde Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin (ÖDP) kurucuları arasında yer alan Halil Alpkaya 22Mayıs 1998’de Isparta’da düzenlenen parti şenliğine ailesiyle birlikte katıldı. Dönüş yolundameydana gelen kazada aralarında Halil Alpkaya’nın 5 yaşındaki oğlu Şeref’in de bulunduğu 8 kişi yaşamını yitirdi. Eşi Anakadın Alpkaya ile birlikte kazadan yaralı olarak kurtulan Halil Alpkaya uzun süre hastanede yattı. Çiftin evlat acısını, kazadan 1 yıl sonra dünyaya gelen kızları Kardelen hafifletti.

YİNE ISPARTA YOLU
Yaklaşık 8 yıldır Antalya’da özel bir temizlik şirketinde çalışan Halil Alpkaya, üzerine titrediği biricik kızı Kardelen’i (11) diş tedavisi için Isparta’daki Süleyman Demirel Üniversitesi Diş Hastanesi’ne götürdü. Dönüş yolunda Alpkaya ailesini acıya boğan kazameydana geldi. Halil Alpkaya yönetimindeki 07 AAS 83 plakalı otomobil, virajı alamayınca karşı yönden gelen Barbaros Kovacı yönetimindeki kamyonla çarpıştı. Kamyonun altında sürüklenen otomobilde, Halil Alpkaya (42), kızı Kardelen, kardeşi Sudrettin Alpkaya (34) ve otomobilde bulunan iş arkadaşı Tuba Duran (31) öldü. Halil Alpkaya, Kardelen Alpkaya ve Sudrettin Alpkaya Burdur’un Çavdır İlçesi’nde, Tuba Duran ise Antalya’da gözyaşları arasında toprağa verildi.

‘NASIL DAYANIRIM?’
12 yıl önce kaybettiği oğlunun acısına, eşi ve kızının acısı da eklenen Anakadın Alpkaya, “Bu acıya dayanamıyorum” dedi. Acılı kadın, “Eşim evden çıkarken bana dönüp ‘Sana doyamıyorum, senden ayrılamıyorum’ dedi. Bunu birkaç kez tekrarladı. Nereden bilebilirdim ki bunun son veda olduğunu? Eşim dünyalar iyisi bir insandı. Kızımız da öyleydi. Ben bu acıya nasıl dayanacağım bilmiyorum” diye konuştu.

Yürek burkan fotoğraflar
Herkesi acıya boğan baba-kızdan geriye yürek burkan fotoğrafları kaldı. 12 yıl önce oğlunun da aralarında bulunduğu 8 kaza kurbanını anmak için ÖDP Burdur İl Başkanlığı tarafından 22 Mayıs 2010’da düzenlenen anma törenine kızı Kardelen ile birlikte katılan Halil Alpkaya, kızıyla fotoğraflar çektirmişti. Törende küçük kız, ölen kardeşinin ve diğer kaza kurbanlarının fotoğraflarını taşımıştı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR