23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
11 Aralık 2014 Perşembe 22:10

Bir Pire - Deve Davası Daha!

SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, 9 Aralık'taki mahkemenin ardından 17 Aralık'ta yeniden hakim karşısına çıkacak.
Bir Pire - Deve Davası Daha!

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu, 9 Aralık tarihinde Isparta birinci Asliye Ceza Mahkemesi'nde üniversitedeki kantin ihalesi ile ilgili 'tanık' sıfatı ile ifade vermişti.

Rektör İbicioğlu, mahkeme sonrası yaptığı açıklamada "Abdestimizden şüphemiz yok ki, namazımızdan şüphemiz olsun. Abartmışlar, pireyi deve yapmışlar" açıklaması yapmıştı.

İbicioğlu'nun pireyi deve yapmışlar dediği kantin ihaleleri konusunda bir duruşma da 17 Aralık tarihinde olacak.

SDÜ’nün tartışmalı kantin ihaleleri mahkemeye taşınmış ve ihalede usulsüzlük iddiaları nedeniyle Rektör İbicioğlu’nun da aralarında bulunduğu bazı isimler hakim karşısına çıkmıştı. 12 Eylül’de görülen duruşma ise 17 Aralık’a ertelenmişti.

SDÜ’de geçtiğimiz yıl içinde yapılan ve sürekli kamuoyunda tartışılan kantin ihaleleri mahkemeye taşınmıştı.

Mahkemenin ilk duruşması 10 Temmuz tarihinde 4. Asliye Ceza mahkemesinde görülmüş, mahkeme duruşmayı yeniden bilirkişi raporu oluşturulması için 12 Eylül 2014 tarihine ertelemişti. 12 Eylül’de görülen duruşmada da erteleme kararı çıkmış ve duruşma 17 Aralık tarihine ertelenmişti.

12 Eylül tarihli duruşmada Bilirkişi raporunun yeninden hazırlanması ile ilgili talepler mahkeme başkanına sunulmuştu. 17 Aralık tarihindeki duruşmada bu talepler görüşülecek.

Durulmanın 17 Aralık tarihine ertelenmesi ise kamuoyunda manidar bulundu… Zira Türkiye’yi sarsan ve dönemin kabine üyelerini ve çocuklarını kapsayan operasyonun tarihi de 17 Aralık 2013’tü.

REKTÖRDEN MAHKEME SONRASI AÇIKLAMA

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR