18 Ocak 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Mart 2017 Cuma 10:39

Biraz Üzüntülüyüm

Biraz Üzüntülüyüm
Biraz Üzüntülüyüm

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, 1. Isparta Kitap Fuarı için ilk günlerde mesai saatleri için okul gruplarına ziyaret izni vermemesinden dolayı üzüntülü olduğunu belirterek, “Malatya’da kitap fuarı oluyor, Milli Eğitim Müdürlüğü, yazarlara birer öğretmen görevlendiriyor, her şeyiyle ilgileniyor” dedi.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Kanal32 Televizyonunda hafta içi her gün yayınlanan Gülkentte Bugün Programına konuk oldu. Günaydın, programda Gülkentte Bugün programını her sabah zevkle izlediğini, Isparta’da böyle bir güzel program yapan Gülkentte Bugün Yapımcısı Hüseyin Aybatılı, Sunucular Mert Karacan ve Ruzin Azerhan’a teşekkürlerini iletti. Günaydın “ Isparta olsun, diğer illerin televizyonları olsun ben birçok programa konuk oldu. Ama hiç birinde bugüne kadar yaşadığım, heyecanı mutluluğu yaşamadım. Sizin programınıza bununla birlikte ikinci katılışım ve Gülkentte Bugün programı diğer katıldığım programlara göre çok akıcı çok güzel gidiyor. Sizleri böyle bir program yaptığınız için teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Günaydın, Kitap Fuarı için Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilk günlerde öğrenci gruplarına yasak getirmesinden dolayı üzüntülü olduğunu dile getirdi.

KEŞKE OLMASAYDI                   

Kitap Fuarı’nın Isparta dışından da büyük ilgi gördüğünü kaydeden Başkan Günaydın, “Cumartesi ve Pazar günü komşu vilayetlerden geldiler. Burdur’dan okul grupları geldi. Başlangıçta bizim okul gruplarımız biraz aksadı. Orada yazışmalar olmuş. O biraz esef verici bir konu. Malatya’da kitap fuarı oluyor, Milli Eğitim Müdürlüğü, yazarlara birer öğretmen görevlendiriyor. Gelenleri son derece memnun etmişler. Biz de memnun ettik ama bu konuda biraz üzüntülüyüm. Keşke olmasaydı. Fakat öğrencilerimiz cumartesi ve pazar günleri aileleriyle geldiler. Aileleriyle gelince de yüzlerce kitap alabildiler” şeklinde konuştu.

KİTAP SEVERLERİ BULUŞTURDUK

Isparta Belediyesinin Gökkubbe Fuar ve Kongre Merkezinde yapılan 1.Isparta Kitap Fuarına katılım sayısını 243 bin 859 kişi olarak açıkladı. Başkan Günaydın, “Bu 243 bin 859 kitap aşıkları, kitap kurtları, kitap sevdalılarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ben de böyle bir şehrin belediye başkanı olmaktan dolayı sevinçliyim, gurur duyuyorum” dedi.

BÜYÜK BİR HOŞ SEDA BIRAKILMIŞTIR

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta’da birinci kitap fuarının çok güzel geçtiğini söyleyerek, “Bu fuarımıza katılan yayınevlerimize, o kitapları taşıyan, vitrinlere koyanlara, hizmet edenlere en büyük sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Yine bu fuara katılan yazarlarımıza, bu arada yazarlarımıza, yayınevlerimize yardım eden belediye başkan yardımcılarıma, daire müdürlerime ve bu fuarda görev alan tüm belediye personelime, fuar organizatörümüze ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu dünyaya geldiğinizde ne demişler en önemli olay, Gökkubbe’de bir hoş seda bırakabiliyorsanız işte o çok önemlidir. Gökkubbe’de gerçekten büyük bir hoş seda bırakılmıştır” dedi.

BEKLENENDEN FAZLA ZİYARETÇİ GELDİ

Ziyaretçi sayısının beklentilerinin üzerinde çıktığını belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Fuarımızı 243 bin 859 kişi ziyaret etmiştir. Bu 243 bin 859 kitap aşıkları, kitap kurtları, kitap sevdalılarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ben de böyle bir şehrin belediye başkanı olmaktan dolayı sevinçliyim, gurur duyuyorum. Tüm ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum. Isparta halkımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

 
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR