24 Eylül 2017 Pazar

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Birlikten Kuvvet Doğar…

12 Mayıs 2013 Pazar 11:45

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yaklaşık 1 yıl önce başlattığı merkez, ilçe ve köylerdeki genç yetenekleri keşfetme taramasının ardından Isparta’da daha önce çalışması yapılmayan bayan güreşinde güzel gelişmeler yaşanıyor. Bu proje kapsamında İslamköy Hacı Yahya Demirel Yatılı Bölge Okulu’na toplanan bayan güreşçiler, hem orada eğitimlerini sürdürürken hem de spora kazandırıldı. Bu proje takdire şayan.

Burdur’da geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Minik Bayanlar Serbest Güreş Şampiyonası’nda da önemli dereceler alındı. Türk Telekomspor’un güreşçileri Türkiye ikincisi oldu. Ayrıca 7 bayan sporcu da milli takıma seçilmesi büyük ödül oldu. Türk Telekom’un İslamköy Hacı Yahya Demirel Bölge Okulu’ndaki güreşçilere sahip çıkarak maddi ve manevi destek vermesi de camiayı sevindirdi.
Başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek’i ve Türk Telekom Müdürü Mehmet Taşdöğen’i de kutlamak gerekiyor.
Değerlere her zaman sahip çıkarız diyen Taşdöğen, derece elde eden sporcuları da ödüllendirerek onure etti. Sporcular için küçük bir ödül çok önemlidir. Maddi desteğin yanında bir ayakkabı ve bir eşofman sporcu için de çok değerlidir. Yanında bir hediye olursa yıldız kategorisindeki bir sporcu için bunlar çok daha anlamlıdır.

Geçtiğimiz günlerde kulüpleştikleriyle ilgili bir açıklama yapan Türk Telekom Müdürü Mehmet Taşdöğen Bey’in spora ilgisi bizleri de mutlu etti.

Dileriz PTT, Tarım vb. kurumlarda geçmişte olduğu gibi kulüpleşirler. Genel Müdürlükleriyle iletişime geçilerek en azından bir spor dalına sahip çıkarlarsa Isparta sporuna önemli bir katkıda bulunmuş olurlar.
Gençlere sahip çıkmak istiyorsak spora teşvik etmeliyiz. Bir antrenör, bir beden eğitimi öğretmeninin en büyük sıkıntısı sponsor. Sponsor desteğinin artması için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek Bey’de yoğun bir çaba içinde. Gevrek’in tesislerle ilgili olağanüstü gayretini biliyorum.

Ayrıca sadece güreşte değil, masa tenisi, yüzme, atletizm vb. dallarda da bu tür altyapı faaliyetlerindeki genç yeteneklere sahip çıkılıyor. 4-5 yıl sonra bu çocuklarımızı milli takım da görünce asıl o zaman bu çalışmanın karşılığını almış olunacak. Her zaman söylüyorum sporda birliktelik olursa kazanılır. Projeler engellenirse, çekememezlik olursa Isparta yerinde saymaya devam eder. Boşuna dememiş atalarımız birlikten kuvvet doğar diye…

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR