26 Eylül 2017 Salı

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Bizim Yetkililer Uyuyor...

26 Temmuz 2013 Cuma 13:33

Ulusal basın Davraz’dan övgüyle bahsederken, bizim yetkililer uyuyor

Akdeniz’in incisi Davraz Kayak Merkezi, kışın kayakseverlerin, yazın da futbol takımların gözdesi oluyor. Davraz Isparta için büyük bir nimet. 2 bin 635 rakımlı Davraz Dağı'nın eteklerinde bu yaz döneminde futbol takımları, hem kondisyon hem de teknik-taktik idmanlarını yaptılar.

Trabzonspor ise 28 Haziran’da başlayan Davraz Kampında yaklaşık 2 hafta boyunca güç depoladı. Bordo-mavililer, Atatürk Stadı’nda da özel maçlar yaparak eksiklerini görme fırsatı buldu. Keza Antalyaspor, Azerbaycan’ın FK Kabala, Ukrayna’nın Metabulurg temsilcilerinin yanı sıra Süper Lig, PTT 1. Lig ve 2. Lig ekiplerini ağırlayan Davraz’dan ulusal televizyoncular ve gazeteciler övgüyle bahsettiler. Davraz’ın ideal kamp merkezi olduğunu söyleyen basın mensupları, spor merkezin tanıtımı için üzerlerine düşeni yaptılar. Ancak gazeteciler SDÜ Oteli’nin kapalı olması ve yeşillendirme alanın az olmasından yakındılar.

Isparta protokolüne gelecek olursak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Emniyet Müdürü Mehmet Or, duyarlı birkaç işadamı ve futbolseverler takımları ziyaret ederek moral vermişlerdi. Ancak bu yeterli midir? Kesinlikle hayır. Takımlar Vali Memduh Oğuz, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Milletvekilleri, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Hasan İbicioğlu gibi üst düzey yöneticileri beklediler.

Ulusal basın Davraz’dan övgüyle bahsederken, bizim yetkililer uyuyor.
Her seferinde Davraz’ı tanıtmalıyız diye açıklamalar yapılıyor. Gelen konuklara bir, “Hoş geldiniz” demezseniz eleştiri oklarının hedefinde olursunuz. Gerçi Isparta’nın kent büyüklerinin çok daha önemli işleri olduğu için Davraz’a teşrif edemediler. Ancak o takımlar buradan kırgın gittiler. Atatürk Stadı’nda Trabzonspor’un özel maçında protokolde bulunan Trabzonspor Sportif Direktörü Ünal Karaman’ın hemen arkasında maçı izlerken kent büyüklerinden hiç kimsenin maça gelmemesi eleştirisini de duydum.

Bırakın Davraz’ı, şehrin merkezinde Trabzon’un maçı oynanıyor yine gelen-giden yok. Diyeceksiniz Levent, “Bırak bu işleri. Isparta takımına sahip çıkamıyor ki, ziyareti düşünsünler.”

Son olarak şunları da belirtmek isterim. Isparta, sporda çıkışa geçemediği takdirde yerinde saymaya devam ediyor. Güzelim Atatürk Stadı’nın çimleri ağlıyor, ışıklandırılan o tesise yazık oluyor. Koca şehir ne hale geldi, eserinizle övünün.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR