24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21 Nisan 2012 Cumartesi 16:54

Bölge Birliği İçin Ahmet Tural'a Büyük Destek

EKK Bölge Birliğine bağlı 44 kooperatiften 33’ünün başkanı 5 Mayıs’taki seçimlerde Ahmet Tural’ı destekleme kararı aldı. Toplantıdan birlik – beraberlik vurgusu çıktı.
Bölge Birliği İçin Ahmet Turala Büyük Destek

5 Mayıs’ta yapılacak Esnaf Kefalet Kooparatifi Bölge Birliği seçimleri öncesinde çalışmalar hızlandı. Halen Bölge Birliği Başkanlığını yürüten Isparta EKK Başkanı Ahmet Tural’a kooperatif başkanlarından büyük destek geldi.

Antalya, Burdur, Isparta ve Afyon bölgesinden otuz üç kooperatif başkanının katıldığı istişare toplantısında, ittifakla Bölge Birliği başkan adaylığına Ahmet Tural’ın adaylığına tam destek kararı çıktı.

Toplantıda konuşan 27 yıl Bölge Birlik Başkanlığı görevini yürüten Burdur EKK Başkanı Recep Kalkan’da Tural’a destek verdiklerini belirterek konuşmasında şunları söyledi:
“Uzun yıllar birliğimize hizmet ettim ve etmeye devam edeceğim. Bundan sonra bir abiniz olarak tecrübelerimden faydalanmak isteyene kapım açık. Benim görevim ne olursa - olsun sizlere her türlü desteğe yardıma hazırım.

Bölge Birliği adaylığı için Ahmet Tural başkanımıza desteğimiz tam. Birlik – beraberliğimiz bozulmamalı. Bu nedenle bütün arkadaşlarımızla birlikte Ahmet Tural arkadaşımıza destek vermeliyiz, yardımcı olmalıyız. Hizmet için, birlik- beraberlik için destek verelim. Bölgemizin gelişmesi için de kararınız çok önemli.”
Kalkan’ın Tural’a destek kararı toplantıya katılan başkanlar tarafından memnuniyetle karşılanırken, bütün konuşmacılar destek kararını açıkladı.

Toplantıda söz alan Antalya EKK Başkanı Murat Ağaoğlu’da birlik – beraberlik mesajları verdi. Ağaoğlu, Bölge Birliği başkanlığı için Ahmet Tural’a tam destek verdiklerinin altını çizdi.
Afyon Bölgesi adına söz alan Dinar EKK Başkanı Veysel Topçu’da, yola Ahmet Tural ile devam etmek istediklerini belirterek, istişare toplantısında gördüğü dayanışmanın kendisini ve arkadaşlarını gururlandırdığını söyledi.

İstişare toplantısının sonunda söz alan EKK Bölge Birliği Başkanı ve 5 Mayıs’ta yapılacak kongrenin yeniden adayı Ahmet Tural ise, kongrenin ve seçimin hayırlı olmasını dileğini belirterek şunları söyledi:
“Bugün siz değerli başkanlarım ve arkadaşlarımla yaptığımız istişareler sonucu Bölge Birlik Başkanlığına sizlerden aldığım güç ve destekle açıklamak istiyorum.
Bizim adaylığımız herhangi birine rakip olmak ya da bölmek amacıyla değil, bütünlüğümüzü ve Bölge Birliğimizin içerisinde huzurun, güvenin, birlik – beraberliğin tesisini sağlamak için var. Sonuç ne olursa – olsun Bölge Birliğimiz huzur, birlik ve beraberliğin bozulmasına asla müsamaha göstermeyiz.

Kısa süredir yürütmekte olduğum Bölge Birliği Başkanlığı görevimde alışık olmadığım, kişiliğimle örtüşmeyen hiçbir haksızlığın, ayrımcılığın içinde bulunmadım ve bu tür davranışlara müsade göstermemeye gayret ettim. Bizim şeytani işlerle işimiz olmadığı gibi, aksine her şeyi rahmani düşünürüz. Kanun ve Ana Sözleşme çerçeve içerisinde en güzel hizmeti kooperatiflerimize vermek için gayret sarf ederiz.
Gün birlik günüdür. Dünü unutmayalım ama dünde de takılı kalmayalım. Kusursuz insan arıyorsak ya ölmüştür, ya da doğmamıştır. Hepimizin farklı düşünceleri vardır ama o gün bugün değildir. Bugün birlik ve beraberlik günüdür. Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. Bizde aynı duyguları paylaştığımıza göre şehirlerimizi bir bütün olarak bölgemizi hep birlikte görürsek, Batı Akdenizi de bir bütün olarak düşünmek zorundayız. Bütün başkanlarımızın, yönetim kurulu üyelerimizin desteğini bekliyorum. Hizmet için, birlik – beraberlik için hep beraber olalım, daha fazla büyüyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, seçimimizin başta esnaf ve sanatkarımıza, bölgemize ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenab –ı Allah’tan niyaz eder, hepinize saygılar sunarım” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR