22 Eylül 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
19 Aralık 2018 Çarşamba 10:13

Borçlu Bir Belediye Devralmak İstemiyorum

Borçlu Bir Belediye Devralmak İstemiyorum
Borçlu Bir Belediye Devralmak İstemiyorum


İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, Isparta Belediyesi tarafından Kirazlıdere Mevkiine yapılması planlanan Dede Korkut Müzesi tartışmalarına farklı bir pencereden katıldı. Gökmenoğlu, “Elzem değil, borçlu bir belediye devralmak istemiyoruz” dedi.

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Av. Gökmen Hakkı Gökmenoğlu, Isparta Belediyesi tarafından Kirazlıdere’de yapılacak olan trilyonluk Dedekorkut Müzesi’nin elzem bir ihtiyaç olmadığını belirterek, “Biz belediye Başkanı olduğumuzda borçlu bir belediye devralmak istemiyoruz. Büyük borçların altına girmek istemiyoruz” dedi.

Isparta Belediyesi’nin Kirazlıdere’de yapacağı Dedekorkut Müzesi, seçim sonunda yeni seçilecek belediye başkanına ağır yük getireceği için seçim sonuna bırakılmasını isteyen AK Parti kanadı ile MHP kanadı arasında tartışmalara yol açmıştı.

O tartışmaya İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Av. Gökmen Gökmenoğlu da farklı bir pencereden katıldı. Gökmenoğlu ülkenin ekonomide geçirdiği zor dönemi hatırlatarak elzem olmayan bir ihtiyacın seçim sonuna bile bırakılmasının uygun olmadığını savundu. Gökmenoğlu, değerlendirmesinde şu görüşlere yer verdi “Biz o ne söylemiş bu ne söylemiş peşinde değiliz. Ama elzem olan işlerin seçimin son gününe kadar yapılması gerekiyor. Buna net bakıyoruz. Ama tabi ki elzem değilse bazı işlemlerin seçim öncesi yapılması şık değil.

Çünkü şurada seçimle birkaç ay kaldı. Biz belediye Başkanı olduğumuzda borçlu bir belediye devralmak istemiyoruz. Büyük borçların altına girmek istemiyoruz. Onun için elzem olan işler tabi yapılmalı asfalt, yol yapılmalı kanalizasyonla ilgili sıkıntılar varsa giderilmeli. Toplumumuzca elzem olan yani sosyal belediyeciliği sekteye uğratmayacak işlemlerin tamamı son saate kadar belediye başkanımızın yetki ve saati ne zaman bitiyorsa o ana kadar devam etmeli. Ama elzem değilse çok lüksse bunlara ara verilmesi gerekiyor” dedi.

LALE DEVRİNİ YAŞAMIYORUZ
Gökmenoğlu, “Müze elzem değil, bir asfalt elzem ihtiyaç, bir kanalizasyondaki sıkıntı elzem, sulama elzem ama şu anda biz lale dikeceğiz derseniz bu elzem değil. Çünkü lale devrini yaşamıyoruz. Tasarruf diyoruz. Baro Başkanı iken de tasarrufu severdim. Çünkü iyi günler bizi beklemiyor. Ekonomik olarak ülkemizin zor dönemden geçtiği bugünlerde herkes kendinden başlamak kaydıyla kurumlar dahil olmak üzere bazı tasarruflara gitmek zorunda.

Hayati öncelikli işlerin devam etmesi gerekir. Ama siz ekmeğinizden suyunuzdan kısarken kalkıp lüks işlemler için harcama yapar mısınız? Önemli olan hayatın idamesidir. Belediyenin insan hayatını idame ettirmesi için faaliyetleri vardır” diye konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR