19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Kasım 2014 Perşembe 11:48

Bu Köye Tam 11 Aydır İmam Aranıyor

Gelendost ilçesine bağlı 6 km uzaklıkta, 1200 nüfuslu, tek camisi bulunan Balcı Köyü'nde vatandaşlar camilerine yaklaşık 1 yıldır imam verilmemesinden dolayı rahatsız.
Bu Köye Tam 11 Aydır İmam Aranıyor

İmam sorununun giderilmesini isteyen Köy Muhtarı Ünal Özkan "Bu köyde herkes Müslüman’dır. Her Müslüman gibi bizde dinimizin gerektirdiği ibadetleri camimizde yapmak istiyoruz. Camimizde vakit namazlarını, Cuma namazlarını kılamaz olduk. Cenazemiz olduğu zaman düşünür olduk. Bazı cemaatsiz camilerde imam var bizim ihtiyacımız olan köyümüzde imam olmaması bizi üzüyor. Bizde köylü olarak toplandık ve köyümüzde yaşayan emekli bir imama bir ricada bulunduk, kendileri de bizi kırmayarak şimdilik namaz kıldırıyor. Bizde Köy olarak kendi aramızda para topluyoruz emekli imamımıza veriyoruz. Bu sıkıntımız daha ne zamana kadar sürecek. Bu konu hakkında bir yıldır il müftülüğüne ve ilçe müftülüğüne bilgiler aktardık ama il ve ilçe müftülüğünden olumlu bir sonuç alamadık. Müftülüklerden bize verilen bilgilerde imamların Balcı köyünü uzak olduğu için istek yapmıyorlarmış. Köy muhtarı olarak 11 aydır mücadelemi verdim .Köyümüze bir imam gelene kadar mücadele edeceğim” dedi.

Öte yandan Isparta İl Müftülüğü, il genelinde imam açığı olan yerleri belirledi. Buna göre müracaatları da almaya başladı. Balcı Köyü’nün de açık olduğu belilenen kadro ilanında önümüzdeki günlerde müracat edilmesi bekleniyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR