20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Nisan 2013 Salı 21:00

Bu Süreç Terörü Bitirmez

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici,SDÜ’ de düzenlenen ‘Terörle Mücadele Önerileri’ başlıklı konferans öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu. Destici, Kamuoyuna ‘Çözüm Süreci’ diye lanse edilen sürecin terörü güçlendireceğini savundu.
Bu Süreç Terörü Bitirmez

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici SDÜ İletişim Kulübü tarafından düzenlenen ‘Terörle Mücadele Önerileri’ başlıklı konferansa katılmak için Isparta’ya geldi. Destici, konferans öncesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

PKK MEŞRULAŞIYOR
Mustafa Destici, devam eden sürece ilişkin uyarılarını 12 yıl öncesinde dile getirdiklerini söyledi. Türkiye'de terörün sona ermesini isteyen siyasi hareketlerin başında geldiklerini dile getiren Genel Başkan Destici, "Türkiye'nin terör belasından kurtulmasını istiyoruz, yok edecek her adımı destekleriz. Ama bizim öngörülerimiz siyasi tecrübelerimizin bu sürecin terörü bitireceğini göstermiyor, tam tersine terörün daha da güç kazanacağını, PKK'nın siyasallaşırken meşrulaşacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

PKK’YI MUHATAP ALIYORSUNUZ
Devam eden sürece ilişkin milletin içerikle ilgili en ufak bir bilgisi olmadığını belirten Destici, "PKK'yı muhatap alıyorsunuz, bölge adına bunlarla konuşuyorsunuz, 'Sizin temsilciniz bunlar' diyorsunuz. En büyük yanlışlık bu" dedi.

MİLLETVEKİLLERİ CEMAATLER VE STK’LAR
Mustafa Destici, süreçte muhatap olarak, farklı siyasi partilere mensup milletvekillerinden, cemaatler ve sivil toplum örgütlerinden temsilcilerle kurulacak bir muhataplık heyeti önerisinde bulundu.

ELİZDE PKK’LI TERÖRÜSTLERİN LİSTESİ Mİ VAR?
BBP Genel Başkanı Destici, çözüm sürecinin bugün geldiği noktada kimsenin PKK'nin silah bırakmasından, tesiyesinden bahsetmezken bir tek PKK'nın sınır dışına çıkacağının dile getirildiğini söyledi. "Elinizde PKK'nın örgüt üyesinin listesi mi var? Kimler çıkacak, nasıl tespit edeceksiniz? PKK, BDP hangi listeyi verirse hükümet bunu kabul edecek burada bir gol yemiş olacaksınız" diyerek açıklamalarını sürdüren Destici, PKK'nın sınır dışında diğer güçlerle birleşmesiyle özel bir PKK alanının oluşturulmasının da gündeme gelebileceğini söyledi.

BU TOPRAKLARI EMLAK OFİSİNDEN ALMADIK
İlerleyen dönemde Türkiye'nin başına çok daha ağır sorunlar açacak bu sürece yönelik eleştirileri dile getirenlerin, "Barış gelecek, kardeşlik gelecek, kan duracak, kan mı istiyorsunuz?" denilerek eleştirildiğini belirten Destici, şunları söyledi:

"Terörü bitirecek bir adım gördüğümüzde samimi bir şekilde onun yanında dururuz. Ama yanlışın da karşısında dururuz. Ortada bir Türk- Kürt savaşı yok. Türklerle Kürtler birbirini kesiyor değil, dolayısıyla bir barış sağlanacak diye bir şey yok. PKK ayrıdır, PKK bizim düşmanımızdır. Kürtler bizim kardeşimizdir. PKK diye terör örgütü var, herkesin buna karşı mücadele etmesi gerekiyor. 'Kan mı istiyorsun?' diyorlar. Biz bu toprakları emlak ofisinden satın almadık, kanla aldık, verilecekse de kanla veririz, kandan başka yolla hiç kimse bu ülkenin bir karış toprağını koparamaz. Samimi olarak bu sürecin terörü bitireceğine inansak net bir şekilde dururuz."

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR