24 Eylül 2017 Pazar

Enver Taha AYDIN / Ajans32

Bu yatırımlara sahip çıkılmalı

19 Ocak 2013 Cumartesi 12:25

         Isparta, özellikle 1999 yılından sonra çok hızlı bir gelişme gösterdi. Süleyman Demirel Üniversitesi’nin bu gelişmişlikte çok büyük faydası oldu. Üniversitenin hızla artan öğrenci sayısı özellikle ünlü markaların dikkatini Isparta’ya çevirmesine sebep oldu. Dünyaca ünlü bir çok marka ilimizde yatırımlar yaptı.

 

Isparta, hızla gelişmesine rağmen 2 önemli eksikliğini bir türlü tamamlayamıyordu. Bunlardan bir tanesi “alışveriş merkezi” diğeri ise “5 yıldızlı otel” idi. Alışveriş merkezi eksikliğini IYAŞPARK tamamladı. Bugün Ispartalılar artık paralarını Antalya’da harcamak yerine Isparta’da harcıyorlar. Bunun da yanında Burdurlular bile IYAŞPARK’a gezmeye-alışverişe geliyorlar.

 

İlimizin ikinci büyük eksikliği olan 5 yıldızlı otel ihtiyacını ise Isparta milliyetçisi Sami Öngör bey giderdi. “Isparta milliyetçisi” diyorum çünkü, yıllarca yurt dışında yaşayan Sami bey istese aynı oteli burnumuzun dibindeki Antalya’ya yapar ve şu anda kazandığı paranın en az 10 katını orada kazanabilirdi.

 

Sami Öngör bey içerisinde 1 kral dairesi, 16 tane standart suit, 16 tane junior suit, 107 adet standart oda, 2 tane de engelli odası, diskosu, spa&fitness merkezi, dev kongrelerin bile yapılabileceği toplantı salonları bulunan bir yatırımı Isparta’ya gerçekleştirdi.

 

BARİDA OTEL İLE

İLGİLİ YANLIŞ KANI

 

         Barida Otel ile ilgili Isparta’da yanlış bir kanı hakim. Otelin büyüklüğü, 5 yıldızlı olması ve –sanırım- kendini ilk çıkışta iyi ifade edememesi nedeniyle Ispartalılar Barida’nın pahalı olduğunu düşünüyorlar. Bu genel kanıyı otelin sahibi Sami Öngör beye de söyledim. Sami bey bu görüşün kesinlikle yanlış olduğunu, 5 yıldızlı otel hizmeti kalitesinden asla taviz vermemek şartıyla fiyatların son derece uygun tutulduğunu ifade etti.

        

Sami Öngör bey özellikle restoran hizmetlerinde Ispartalıların mutlaka Barida Otel’i en az bir kere ziyaret etmelerini istiyor. Sami bey, “3 kişilik bir aile bir akşam yemeğini ne kadara yiyebilir?” soruma ise, “Isparta’daki en lüks restorandan daha ucuza yiyebilir” diye yanıtladı.

 

         Barida Otel’in, Isparta’yı kuş bakışı izleyebileceğiniz terasında bulunan restorandaki mönülerine bir göz gezdirdim. 3 kişilik bir aile Barida Otel’de 100-120 TL ile muhteşem bir akşam yemeği yiyebilir. Fiyatların normal seviyede olmasının yanı sıra, 5 yıldızlı bir otelde, profesyonel bir hizmet alarak, şehri izleyerek akşam yemeği yemenin zevki bir başka olmalı diye düşünüyorum.

 

GÜNAYDIN OTELE DESTEK VERİYOR

 

            5 yıldızlı otel olmamasının büyük eksikliğini Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’ün Isparta ziyaretinde ve son olarak Gül, Halı Festivali’nde hissetmiştik. Daha önce de Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Günaydın, o zaman Çin’in Şing Tai şehri belediye başkanını Isparta’ya davet etmiş ve ilimizde 5 yıldızlı otel olmadığı için bu davet karşılıksız kalmıştı.

        

Başkan Günaydın ilimizde bu türlü bir otelin olmamasının da olmasının da ne demek olduğunu yaşayan bir yönetici olarak Barida Otel’e sonsuz destek veriyor. Her konuşmasında otelin adını zikreden Günaydın inşaatına başlanan Gökkubbe Projesi’nin de Barida Otel sayesinde yapıldığını şu sözlerle anlatıyor; “Fuar merkezi olacağız demekle fuar merkezi olunmuyor. Böyle her açıdan adım adım ilerlemek gerekiyor. Sami Öngör bey kendi üzerine düşeni yaptı, biz de belediye olarak üzerimize düşeni yapacağız ve bu otelin tamamen doluluk oranına ulaşabilmesi için gereken altyapıları hazırlayacağız”

 

            Sayın Vali Memduh Oğuz beyin de Barida Otel’e destek verdiğini biliyorum. Sözün kısası; Isparta’nın üst düzey yöneticileri bu otele sahip çıkıyorlar. Ispartalılar da ayda en az bir kere bu oteli ziyaret edip, yemeklerinden tadıp destek verebilirler.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR