18 Ekim 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Ekim 2017 Çarşamba 17:17

Bugün Git Yarın Gel Dönemi Geride Kaldı

Bugün Git Yarın Gel Dönemi Geride Kaldı
Bugün Git Yarın Gel Dönemi Geride Kaldı

Vali Şehmus Günaydın, her hafta Çarşamba günleri gerçekleştirdiği Halk Günü Buluşmalarında vatandaşlarının sorunlarına hızlı çözümler üretiyor. Devlette artık ‘bugün git yarın gel’ dönemi çok gerilerde kaldı. 

 

Vali Şehmus Günaydın tarafından yaklaşık bir yıldır gerçekleştirilen Halk Günü buluşmasları devam ediyor. Her hafta Çarşamba günleri gerçekleştirilen Halk Günlerine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. 

16 Kasım 2016’da başlayan Halk Günü buluşmaları aralıksız olarak devam ediyor ve her hafta Çarşamba günleri saat 10:00’da başlıyor. Buluşmalarda vatandaşların sorunlarına daha hızlı çözüm bulabilmek için İş-Kur, İl Milli Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürleri de hazır bulunuyor.

1506 KİŞİ KATILDI                    

Halk Günlerinde vatandaşların değişik konulardaki arzularını, taleplerini ve dileklerini dinlediklerini aktaran Vali Günaydın, özellikle yoğun şekilde talep gelen kurumların yetkililerinin de toplantılarda hazır bulunduğunu söyleyerek bugüne kadar 1506 kişinin Halk Gününe katıldığını kaydetti.

Vali Günaydın “ Bu önemli bir rakam vatandaşlarımızı birebir dinlemek, dertlerini bizlerle paylaşmaları çok önemli. Dinlediğimiz konuların birçoğunu çözüyoruz. Tabi her sorunu çözmemiz mümkün değil ama en azından çözülmeyen sorunun sebebini de aktararak vatandaşımızı kafasında soru işaretlerini gideriyoruz. 

KURUMLARA TALİMAT

Buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum: Çarşamba günleri saat 10:00’da Halk Günleri yapıyoruz. Halk Günlerine gelerek birebir bizlere dertlerinizi anlatabilirsiniz. Ancak vatandaşlarımızın beklemeye tahammüllü olmadığı sorunları olabilir, tüm kamu kurumlarımızın müdürleri bu sorunların çözümüyle ilgilenecek. Vatandaşlarımız acil konularda kurumlarımıza ulaştığı zaman “yarın gel” demek yok. Daire müdürlerimizden birebir vatandaşlarımızla ilgilenmesini istiyorum. Çünkü vatandaşımız derdini en yetkili kişiye anlatmadığında kendini rahat hissetmiyor. Hep ifade ettiğim gibi bizim bu koltuklarda oturma sebebimiz vatandaşımıza hizmet etmektir. Bu bakımdan vatandaşımızın haklı talepleri vakit kaybetmeden yerine getirilecektir.” dedi.

VATANDAŞLAR OLDUKÇA MEMNUN

Halk Günü görüşmesinden çıkan vatandaşlar ise uygulamanın çok memnuniyet verici olduğunu söyleyerek, sorunlarıyla anında ilgilenilmesinden dolayı mutlu olduklarını aktardılar. Halk Gününe gelen bazı vatandaşlar ise daha önce ilettikleri sorunların çözülmesinden dolayı teşekkür etmeye geldiklerini ilettiler.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR