23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Mayıs 2012 Salı 11:05

“Burada kamyon ve motosiklet görmek istemiyoruz”

Isparta’nın en hareketli bölgelerinden Kafeler Caddesi’ne giren kamyon ve motosikletler, esnafı rahatsız ediyor.
“Burada kamyon ve motosiklet görmek istemiyoruz”

Kutlubey Mahallesi’nde bulunan Kafeler Caddesi’ndeki işletme sahipleri, caddeye araç giriş çıkışları konusunda oldukça rahatsız. Motosikletlerin cirit attığı caddede vatandaşların ezilme tehlikesi geçirdiklerini aktaran işletmeciler, mal indirip, bindiren kamyonların da caddeye girmesini istemiyor.

Paradise Kafe işletmeci ortaklarından Gökhan Çağlar, “Toptancı kamyonlarının el arabalarıyla bu bölgeye girmesi oldukça kolay, Ispartamızda zaten yeterince trafik sorunu yaşanıyor. Biz ekmek paramızı kazandığımız bu cadde içersinde motosiklet ve kamyon görmek istemiyoruz” diye konuştu.

Bölgede gezintiye çıkan veya arkadaşlarıyla vakit geçirmek isteyenlerin , araç giriş çıkışları nedeniyle adeta köşe kapmaca oynadıklarını ifade eden Çağlar, belediyenin bu konuya el atması gerektiğini aktardı.

Müşterilerinin özellikle akşam saatlerinde bölgede dolaşan plakasız ve abart ekzostlu motosikletlerden yakındıklarını açıklayan Çağlar, “Biz bu sebeplerle müşteri kaybı yaşıyoruz. Bizim maddi kaybımızın önlenmesi ve müşterilerimizin huzur içersinde vakit geçirmeleri adına, bu taleplerimizin uygulamaya konulmasını istiyoruz” şeklinde yorumladı.

Kafe işletmecisi Çağlar, polisin de motosiklet sürücülerine karşı, Kafeler Caddesi’ndeki kontrollerini artırmasını istedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR