22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Şubat 2013 Çarşamba 21:30

Bütün Yollar Kilit Taşı Olacak

Eğirdir’in 25 mahallesinden biri olan Hastahane üst tarafındaki Sekibağ Mahallesi’nde yıllardır ham toprak olan yollara Belediye kilitli taş parke döşemek için çalışmalara başladı.
Bütün Yollar Kilit Taşı Olacak

Mahalle sakinleri ve Muhtar Gökdoğan, “30-35 yıldır buralara hizmet gelmedi. Eğirdir’in mahallesiyiz, fakat tozlu, çamurlu toprak yoldan geçiyoruz. İlk defa bir Belediye Başkanının işin başında ciddiyetle bıkmadan, usanmadan durduğunu görmek bizleri çok sevindiriyor.”

Eğirdir’in 25 mahallesinden biri olan Hastahane üst tarafındaki Sekibağ Mahallesi’nde yıllardır ham toprak olan yollara Belediye kilitli taş parke döşemek için çalışmalara başladı.

Kış mevsimi olmasına rağmen Eğirdir Belediyesi, çalışmalarını aksatmadan devam ettiriyor. Mahalle Muhtarı Mustafa Gökdoğan ve mahalle sakinleri önce Belediye Başkanı Osman Nuri Özmeral ile yapılacak yollar konusunda yerinde görüş alışverişinde bulundular.

İş makinelerinin yolları genişletmesiyle düzgünleştirilmesini görenler, Başkan Özmeral’e teşekkür ederek, “Biz önceden buralarda bir gün olsun hiç Belediye Başkanı görmedik. Sizi devamlı buralarda işin başında görmek bizleri fazlasıyla sevindirdiği gibi ayrıca mutlu da oluyoruz. Hizmet etmenin partisi olamaz.

Particilik yok, hizmet var.” diyerek duygularını açıkladılar. Başkan Özmeral, “Bu yolların çok önceleri yapılması gerekirdi. 30-35 yıl öncesi yapılan evler için doğru dürüst yol yapılamamış. Toprak yol demek, kuru olduğunda toz, yağışlı havalarda ise çamur demektir. Bu yolu yapmak da bize nasip oldu. Vakti gelince bu yolların yapılacağını önceden söylemiştim. İşte şimdi de yol çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz. Hayırlı olsun” ifadeleriyle gerçekleri yansıtmaya çalıştı.

Sekibağ Mahallesi Muhtarı Mustafa Gökdoğan ile mahalle sakinleri, çalışmalar sırasında “30-35 yıldır buralara hizmet gelmedi. Eğirdir’in mahallesiyiz fakat tozlu, çamurlu toprak yoldan geçiyoruz. İlk defa bir Belediye Başkanının işin başında ciddiyetle, bıkmadan usanmadan durduğunu görmek bizleri çok sevindiriyor” diyerek Başkan Özmeral’e teşekkür ettiler.

Başkan Özmeral, Yenimahalle, Sekibağ tarafındaki arsa sınırlarında ve imar durumlarına göre kaymalar olduğunu belirterek, “Mevcut hâlihazır duruma göre tesbitler yapılarak imar tadilatını gerçekleştirdik. Evi olup kredi alamayanlar, şimdi rahat kredi alabiliyor.

Biz halkımızın sıkıntılarını biliyoruz ve bu sıkıntılarını gidermek için gayret ediyoruz. Halkımız, samimi ve dürüst insanları daha iyi bilir. Geç de olsa vazifelerimizi bir bir yerine getirmeye çalışıyoruz. İnşaallah faydalı oluyoruzdur” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR