16 Ocak 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
27 Şubat 2017 Pazartesi 16:32

Buzu Testereyle Kesip Yol Açtılar

Buzu Testereyle Kesip Yol Açtılar
Buzu Testereyle Kesip Yol Açtılar

Şarkikaraağaç İlçesi'ne kıyısı bulunan Beyşehir Gölü'ndeki Mada Adası'nda yaşayanlar, soğuk nedeniyle göl yüzeyindeki buz tabakası çözülmeyince ulaşımı kolaylaştırmak için motorlu testerelerle buz tabakasını kesip sandalları için 1 kilometrelik yol açtı.

 Şarkikaraağaç'ın Gedikli Köyü'ne bağlı Beyşehir Gölü üzerindeki en büyük ada olan Mada Adası'nda yaşayan halk, göl yüzeyinin soğuktan buz tutması nedeniyle yaklaşık 2 ay boyunca ada ile köy ulaşımını yaya olarak sağladı. Önceleri sandal kullanan halk buz çözülmeyince çareyi kendilerine yol açmakta buldu. Göl yüzeyindeki buz tabakasını motorlu testereyle kesen halk, ada ile Gedikli Köyü arasında yaklaşık 1 kilometrelik sandal yolu açtı.

 Buz kütlesi üzerinde yürüyerek gidip gelmenin sakıncalı olabileceğini ifade eden köylüler; 'Havalar artık ısınmaya başladı. Buzun kırılmasından endişe ederek kanal açmayı daha uygun bulduk ve motorlu testere ile açmayı başardık. Artık tek şerit halinde olan bu kanaldan sandallarla gidip gelebileceğiz" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR