22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Mayıs 2015 Perşembe 16:29

Çağrı Merkezi Açıldı

Çağrı Merkezi Açıldı
Çağrı Merkezi Açıldı

Çağrı Merkezi’nin açılış programına Eski Bakan Lütfi Elvan’ın yanısıra Isparta Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Türk Telekom Grubu Bireysel İşbirimi CEO’su Erkan Akdemir, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Dünyada hızlı bir değişim ve dönüşüm süreci yaşandığını belirten Elvan, “Bu gelişime ve dönüşüme ayak uyuduranlar ilereliyor. Uyduramayanlar geri kalıyor. Son 12 yılılk süreçte dünyadaki değişim ve dönüşüm sürecine biz ayak uydurduk. Bilgi ve teknoloji alanında inanılmaz bir değişim ve gelişim sağlandı. 2002 yılında sadece 20 bin internet kullanıcısı vardı. Bugün 45 milyon geniş bant internet kullanan abonemiz var. İşte Türkiye bu gelişme sürecini daha fazla devam etirecek. Bugün telefon kullanıcı sayımız 72 milyon ulaştı. Türkiye’de bilgi ve teknoloji alanında hızlı bir büyüme ve gelişme var. Bunu yeni dönemde de devam ettireceğiz” dedi.

HEDEF 4 Yüz BİN ÇAĞRI MERKEZİ ÇALIŞANI
Isparta’da çağrı merkeziyle birlikte birlikte 16 km’lik bağlantı yolunun da açılışının yapılacağıın aktaran Elvan, “Bütümlü sıcak karışım siz kaymak gibi yol diyorsunuz ona. 16 kilometre kaymak gibi yol yaptık. Bugün bunu da açıyoruz. Türkiye’de aşağı yukarı 100 civarında insanımız çağrı merkezinde istihdam edildi. Bu hedef bizim için düşük. Hedefimiz önümüzdeki 4-5 yıl içinde gerçi 2023 hedefimiz 400 bin ama biz 5 yıl içinde çağrı merkezlerinde çalışan kişi sayısını 4 yüz bine yükseltmeye çalışıyoruz. Bu çağrı merkezi tüm illerimizle bağlantısı olan bir merkezimiz. Burada çalışan bir arkadaşımız Türkiye’nin dört yanından gelen telefonlara cevap veriyor.Bu sektör çok daha canlanacak. İstihdam açısından Isparta’ya değer katacak. Isparta zaten ekonomik açıdan sosyal açıdan önemli bir gelişmişlik düzeyinde Ama biz bu potansiyeli daha fazla herekete geçirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Türk Telekom Grubunu’nun Isparta’ya yaptığı Çağrı Merkezi’nin açılış kurdelesi kesildi. Elvan, “Bir sonraki gelişimizde burada 400 daha sonra bin kişiyi görürüz’ dedi. Elvan, daha sonra telekonferans sistemiyle 16 km’lik bağlantı yolunun açılışını da gerçekleştirdi

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR