26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Aralık 2013 Perşembe 10:43

Çakmakçı’dan Metrobüs Eleştirisi

CHP Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. M. Lütfü Çakmakçı, Belediye Başkanı Günaydın’ın “Isparta’ya metrobüs kazandırdık” söylemiyle halkı yanılttığını öne sürdü.
Çakmakçı’dan Metrobüs Eleştirisi

CHP Belediye Başkan Adayı M. Lütfü Çakmakçı, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a göndermede bulundu. Öncelikle üniversite öğrencilerinin Isparta için son derece önemli olduğuna değinen Çakmakçı, onlara yapılan hizmete her zaman teşekkür edeceklerini belirtti. Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın öğrencilerin daha rahat seyahat etmeleri adına yeni bir körüklü otobüsü harekete geçirmesinin güzel bir girişim olduğunu belirten Çakmakçı, “Buna metrobüs denildiğini basından takip ettim. Ancak halk yanıltılmamalı” dedi.

KÖRÜKLÜ OTOBÜSE METROBÜS DERSENİZ HALKI YANILTIRSINIZ
Halka yapılan hizmetin doğru anlatılması gerektiğini ifade eden Çakmakçı, “Metrobüs denen sistem güzel bir yol gerektirir, durmadan gitmesi ve zaman kazanması lazım. Körüklü otobüse siz metrobüs derseniz, yanlış olur ve halkı yanıltmış oluruz. Biz halkı yanıltmak istemiyoruz. Güzel bir olay ellerine sağlık diyelim ama halkı yanıltan her şey yarın başka yanıltmaları da beraberinde getirecektir. Arkadaşlarımızın yaptıkları her hizmet Isparta’ya hizmettir. Bundan biz onur duyarız.

SÜRÜCÜLERİN BU OTOBÜSLER İÇİN İKAZ EDİLMESİ GEREKİR
Ama halkı da bilgilendirmek gerekir. Çünkü o otobüslerin salınımı 37 santimdir. Isparta’daki trafik zaman zaman araçların birbirine çok yakından geçmesi nedeniyle sürücülerimize ikaz yapmak lazım. Bu otobüslerin yanından geçerken mümkün olduğunca uzaktan geçin ikazını yapmak gerekir” şeklinde konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 9 yorum yapıldı.
    YAZARLAR