20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Ocak 2014 Cuma 14:10

Çakmakçı’dan SDÜ Yönetimine Eleştiri

SDÜ Eski Rektörü ve CHP Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı SDÜ yönetiminin kampus içindeki spor alanlarını kullanmak isteyen öğrencilerden ücret talep etmesini eleştirdi.
Çakmakçı’dan SDÜ Yönetimine Eleştiri

Çakmakçı, “SDÜ bir eğitim kurumu ve öğrencilerine sosyal imkanlar sunmak gibi bir görevi öğrencilerin SDÜ içindeki spor alanlarını kullanmak için ücret ödemesi gibi bir uygulama kabul edilemez. SDÜ ücretsiz sunmazsa, biz yerel yönetim olarak sunarız” dedi.

SDÜ yönetiminin kampus içindeki spor alanlarını kullanmak isteyen öğrencilerden ücret talep etmesine SDÜ Eski Rektörü ve CHP Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı’dan tepki geldi.

Öğrencilerin SDÜ içindeki sosyal olanaklardan eşit olarak yararlanabilmesi gerektiğini söyleyen Çakmakçı “biz rektörlüğümüz döneminde bin kişilik spor salonunu yaparken ne işe yarayacak bu kadar büyük salon deniyordu. Şimdi ise 50 binden fazla öğrencisi bulunan SDÜ’nün yeni spor alanlarına ihtiyacı var” diye konuştu.

Prof. Dr. Çakmakçı “Öğrenci sayınızı ve eğitim kalitenizi artırmak istiyorsanız öğrencilere sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri için olanaklar sunmalısınız. Ama SDÜ yönetimi zaten elinde olan spor salonlarını bile öğrencilere para karşılığı kullandırmaya başlamış. Elbette üniversitenin maddi kaynaklar yaratması gerekiyor. Ancak bunu öğrencilerin kullanım alanlarını ücretlendirerek yapması doğru değildir” dedi.

Kendilerinin yerel yönetime geldikten sonra şehri spor alanları ile donatacaklarını söyleyen Prof. Dr. Çakmakçı “biz Isparta’nın dört bir tarafına spor alanları yapacağız ve bu spor alanlarını hem halk hem de üniversite öğrencilerinin ücretsiz kullanımına sunacağız. Her vatandaş spor yapmak, tiyatro ve sinema izlemek gibi sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerden eşit olarak yararlanabilmelidir. Bu sosyal devlet olmanın ve sosyal belediyeciliğin zorunluluğudur. SDÜ yönetimi bunu yapmazsa biz yerel yönetim olarak yapacağız” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR