23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Eylül 2011 Çarşamba 13:58

Çalışma Ekonomisi Sdü'nün Yükselen Yıldızı

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü, yeni akademik yılda SDÜ'nün en çok tercih edilen bölümleri arasında yer aldı.
Çalışma Ekonomisi Sdünün Yükselen Yıldızı

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü, yeni akademik yılda SDÜ'nün en çok tercih edilen bölümleri arasında yer aldı.

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektör Yardımcısı, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Akyıldız, bölümün yeni akademik yılda hiçbir adayın tercih etmediği şeklinde bilgi yanlışlığına düşüldüğünü söyledi.

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü birinci öğretimine 67, ikinci öğretime ise 65 öğrencinin yerleştirildiğini belirten Prof.Dr. Akyıldız, “Birinci öğretimde en yüksek puanla giren aday 136 bin 417'inci, en düşük puanla giren aday ise 217 bin 63'ncü sırada. İkinci öğretimde en yüksek puanla giren aday 191 bin 295'inci, en düşük puanla giren aday 253 bin 875'inci sırada yer aldı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümleri arasında da Çalışma Ekonomisi birinci öğretimde en çok tercih edilen 5'inci, ikinci öğretimde ise en çok tercih edilen 4'üncü bölüm konumunda” dedi.

Çalışma Ekonomisi bölümünde doluluk oranın yüzde yüz olduğunu kaydeden Prof.Dr. Akyıldız, “SDÜ'nün yükselen yıldızları arasında Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri de var” diye konuştu. Öte yandan SDÜ'nün kayıtlılık oranında büyük artış yaşandığını da söyleyen Prof. Dr. Akyıldız, “Bu konuda ulusal anlamda rektörlüğümüzün yürüttüğü kampanyalar etkili oldu. Tüm ilçelerde mülki idari amirleriyle toplanıp güç birliği yaptık. Böylece MYO'larımızı tanıttık. Bu çalışmaların Isparta ve SDÜ'nün tanıtımında yarar sağladığı kanısındayız. Meslek yüksek okullarında yüzde 67 olan doluluk oranını yüzde 90'lara çıkardık. Fakülte bazında yerleştirme oranı yüzde 95'e ulaştı. SDÜ yoluna emin adımlarla devam ediyor” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR