20 Eylül 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Nisan 2019 Salı 18:30

Çalışmalarıyla Fark Yaratıyor

Çalışmalarıyla Fark Yaratıyor
Çalışmalarıyla Fark Yaratıyor

Mavi Gül Kreş, Anaokulu ve Çocuk Kulübü, özgün çalışma tarzı ile eğitimde fark yaratmaya devam ediyor.

Mavi Gül Kreş, anaokulu ve çocuk kulübü çocuklarının; çalıştıkları zeka eğitimi, yaparak yaşayarak eğlenerek öğrenme yöntemleri (Montessori temalı), program sayesinde kurumdan mezun olduktan sonra da bilsem sınavlarını rahatlıkla kazanabildikleri görülüyor. Mavi Gül çocukları; tema çalışmaları ve doğa dostu çalışmaları ile karbon izini azaltarak, geri dönüşümü önemseyip ve geri dönüşümün maddi değerini bilerek tasarruf yapabiliyorlar. Hızlı düşünüp, farklı yorum yapabilen, bilişsel açıdan yaşlarının ihtiyacı olan üst düzeyde bütün kazanımları ediniyorlar. Akıl oyunlar ile yaşamı öğreniyor, kuralları uygula ve kazan olarak matematik çalışmalarını yapıyorlar.

Değerlerimize sahip çıkarak, milli dini bayramlarımızı önemsiyor, iyi insan olma yolunda bütün değerlerimizi yaşatıyor, vicdan hürriyetine saygılı anlayış ile eğitimlerini zenginleştiriyorlar.

Dil eğitimini önemsiyor, aralarında bulunan tam zamanlı İngilizce öğretmeni ile çocuklar basit direktiflerle anlaşabiliyor duruma geliyorlar. Her senede çalışmalarını canlı radyo programı ile sunuyorlar.

Bünyelerindeki yüzme havuzu ile yüzmenin temel davranışlarını kazandırıyorlar, gelecekteki spor hayatlarının temelini atıyorlar. Yetenek ve sanat eğitimini önemsiyor, yetenekleri açığa çıkaracak çalışmaları ile çocukların geleceğine ışık tutarak, yetenekleri yönünde eğitimi alabilecekleri ilkokula yönlendiriyorlar. Ayrıca Burdur sanat merkezi işbirliği ile sanatsal faaliyetlerden atölye çalışmaları yapıyor ve klasik bale eğitimi veriyorlar. Yetenek ve sanat eğitimlerine, yaz programı ile de devam ediyorlar.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR