24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Ekim 2012 Çarşamba 16:01

Çarşamba Pazarı’nın Zemin Betonu Atıldı

Şehrin önemli bir meydanı ve aynı zamanda diğer pazaryerleri çalışmalarının bir bakıma altyapısını oluşturacak olan Davraz Mahallesi Kapalı Pazar Yeri ve Fuar Alanı’nda çalışmalar aralıksız sürdürülüyor.
Çarşamba Pazarı’nın Zemin Betonu Atıldı

8 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek olan ve 1 Haziran 2012’de ihalesi yapılarak inşaat çalışmalarına 17 Temmuz’da başlanan Davraz Mahallesi Kapalı Pazar Yeri ve Fuar alanı maksimum 18, minimum 11 metre yüksekliğe sahip. Yine maksimum 75 minimum 45 metre genişliğine sahip, Avrupa Birliği müktesebatına uygun, doğal ve elektrikli aydınlatma özelliğine sahip bu alan aynı zamanda fuar, festival ve büyük organizasyonlara da ev sahipliği yapabilecek.

Pazar alanının zemin tesviyesi ile temeli tamamlanırken, çarşının kolonlarının dikim işleri de bitirilmişti. Bu günlerde de Çarşamba Pazarının zemin betonu atılıyor. Beton atımının ise13 günde tamamlanması hedefleniyor. Çalışmalar kolonların kirişlere bağlanması ile devam edecek.

Normal şartlarda pazaryerinin tamamlanmasının bir yıllık bir süreç olduğunu ancak bunu 5 ayda tamamlayacaklarını dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Hatta son yaptığımız değerlendirmelerde bu sürenin de bir aya yakın bir süre öne alınabileceğini öngörüyoruz” dedi.

Pazaryerinde temel, ankraj ve beton dökümü ile birlikte kolonların dikildiğini hatırlatan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, sıranın kiriş bağlantılarına geldiğini ifade etti. ’12 aylık çalışmayı 5 aya düşürdük. Konuyu yakından takip ediyorum. Çalışmaları 4 aya düşürme peşindeyiz’ diyen Başkan Günaydın, “Zaman bizim için önemlidir” dedi.

‘Çalışmalarımızda 1 yılda, 5 yıllık işi nasıl bitiririz?’ düşüncesinde olduklarını belirten Günaydın, “Bu güzel ve sevindirici çalışmalar bizi mutlu ediyor. İşimizi sıkı takip ediyoruz. Burası önemli bir çarşımız olacak, diğer çarşılarımızın yapımıyla da önem taşıyacak. Burası Isparta’nın geleceğe yönelik heybetli ve simgesel bir çarşısı olacak. Bu çalışmalarımızın da şimdiden Isparta halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR