24 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Aralık 2010 Pazartesi 05:23

Cem Uzan'a Resti Çekti

Fransa'da yaşayan Cem Uzan'ın 13 yıllık eski eşi Alara Uzan çocuklarının Fransa'ya gitmemeleri konusunda kararlı.
Cem Uzana Resti Çekti

Çocuklarını Fransa'da görmek isteyen Cem Uzan'la, boşanmak isteyen eşi Alara Uzan arasındaki sular ısınıyor.  Çocuklarıyla Fransa'da görüşmek isteyen Cem Uzan'a eski eşi Alara Uzan 'Çocuklarımı oradan Cumhurbaşkanı bile geri getiremez' sözleriyle karşı çıktı.

Fransa'ya sığınmacı olarak başvuran işadamı Cem Uzan ile 13 yıllık eşi Alara Uzan arasındaki çocuk kaçırma davasına, çocukların babalarıyla nerede görüşeceklerine ilişkin görüş ayrılıkları damga vurdu. Cem Uzan ile çocuklarını kaçırmakla suçladığı eşi Alara Uzan arasındaki davanın beşinci duruşması önceki gün Sarıyer Aile Mahkemesi’nde yapıldı.

BİR YILDIR GÖRMÜYOR
Firari Cem Uzan’ın avukatı, 1 yıldır çocuklarını görmeyen müvekkilinin Türkiye’ye gelmesinin mümkün olmaması sebebiyle Fransa’da görüşün sağlanmasını istedi. Alara Uzan’ın avukatı ise çocukların Fransa’ya gittiklerinde oradan çıkmalarının mümkün olamayacağını belirterek, “Böyle bir durum söz konusu olduğunda Cumhurbaşkanı bile onları oradan geri getiremez” dedi. Mahkeme karar aşamasına gelen davayı iki hafta sonraya erteledi. Cem Uzan’ın 2009 Ağustos ayında Fransa’ya kaçmasından sonra eşi Alara Uzan da çocukları Renç Emre (11) ve Jasmin Paris’i (7) alıp Fransa’ya gitmiş daha sonra çocuklarıyla Türkiye’ye dönmüştü. Alara Uzan döner dönmez de eşine boşanma davası açmıştı. Cem Uzan da çocuklarını kaçırdığı gerekçesiyle mahkemeye başvurup Fransa’ya iadelerini istemişti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR