22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Mart 2016 Perşembe 18:21

Çemberimde Gül Oya Projesi Başladı

Çemberimde Gül Oya Projesi Başladı
Çemberimde Gül Oya Projesi Başladı

Türkiye genelinde 81 ilde 81 okulun katılımıyla gerçekleştirilen ‘Çemberimde Gül Oya’ adlı Twinning projesinin açılışı Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen proje açılışında Isparta’yı Aksu Şehit Yaşar Kocabaş Ortaokulu temsil etti.

Ulusal bir kültür projesi olan ‘’Çemberimde Gül Oya’’ sevgi, dostluk ve kardeşlik temaları içerisinde farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olma, öğrencilere kendilerinin de bir şeyler yapabileceğini gösterebilme ve ufuklarını genişletme, dil, din, ırk ne olursa olsun önce insan olmanın önemini kavratma hedeflerini taşıyor.

Proje etkinliklerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aksu Şehit Yaşar Kocabaş Ortaokulu Müzik Öğretmeni Emine Sibel Dağlı ve İngilizce Öğretmeni Fatih Toy liderlik etmektedirler. Projenin sonunda somut çıktı olarak her ile ait yerel oya ve çemberler, ilk olarak 29 Şubat-1 Mart 2016 tarihlerinde, koordinatör il olan İzmir´de sergilenmiştir. Sırasıyla Aydın ve Burdur’da sergilenmiştir ve bu hafta 10-11 Mart 2016 tarihlerinde Isparta İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nde halka açılacak ve 2017 Haziran ayına kadar 81 ilde sergilendikten sonra, koordinatörün belirleyeceği bir vakfa kalıcı olarak sergilenmek üzere, bağışlanacaktır.

Bunun yanı sıra, her ile ait kültürel özelliklere Twinning platformunun paylaşma ortamı olan Twinspace´de diğer ortaklara sunulacak, bilgi alışverişi yapılacak ve öğrencilerin diğer illerdeki akranları ile kültürel konularda iletişim kurmaları sağlanacaktır.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR