24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Mart 2012 Pazartesi 11:25

Cevat Gencay: 'Isparta'yı İlçe Yapsınlar'

Isparta’nın son günlerde yaşadığı kayıplara Saadet Partisi İl Başkanı Cevat Gençay tepki gösterdi.
Cevat Gencay: Ispartayı İlçe Yapsınlar

Saadet Partisi’nin her yapılan il divan toplantısında İl Başkanı Cevat Gençay’ın gündeminde Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nün Antalya’ya bağlı taşra teşkilatı yapılması, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın iki önemli Bölge Müdürlüğü’nün Burdur’a verilmesi ve bölünmüş yol projesinin Ağlasun’a kaydırılması vardı.

Gençay konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Trenimiz vardı gitti. Havalimanımız vardı uçak uçmuyor. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü gitti şimdi de Orman Bölge gidiyor. Sırada DSİ Bölge Müdürlüğü var. Bölünmüş yol dediler o da Burdur’dan geçiyor. Isparta AK Parti iktidarı döneminde sürekli kaybediyor. Antalya ve Burdur’a gidiyor her şey.”

AK Partili Milletvekillerini istifaya davet eden Gençay, Ispartalıları AK Parti’ye oy vermemeye çağırdı. Gençay konuşmasına şöyle devam etti: “Milletvekilleri yapamayacaklarsa istifa etsinler. Ispartalının hakkını koruyamayacaklarsa gitsinler Antalya Milletvekili olsunlar. Bunlara Ispartalılar oy vermemeli. Hak kazanacağız diye hakkımızdan da oluruz aksi takdirde. Gelecek seçimde de bunlara oy verirsek Isparta’yı ilçe yaparlar.”

Saadet Partisi İl Sorumlusu Hasan Gürdal ise hükümetin Isparta’ya üvey evlat muamelesi yaptığını öne sürdü.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR